RU

Через банк "Надра" не проходять платежі

30.01.2009, 15:54

В редакцію Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ від представників підприємницьких кіл - клієнтів банку "Надра" надійшла інформація про те, що через рахунки в банку "Надра" протягом двох останніх тижнів не проводяться безготівкові платежі.

Коррепондент ЛІГАБізнесІнформ звернувся до представників банку за роз'ясненнями. "В "Надра Банку" є чіткий фінансовий план дій у нинішній ситуації, затверджений НБУ. У зв'язку із втручанням уряду в роботу банку, стався тимчасовий збій з виконанням цього плану, а також із виплатою платежів клієнтам. Наразі банк робить все можливе для врегулювання ситуації", - повідомили в банку.

Водночас, всі спроби додзвонитися по телефону "гарячої лінії" (8–800–300–0–700) у контактний центр банку і з'ясувати інформацію в оператора не дали результату. Протягом 10-15 хвилин автовідповідач просить "Будь ласка, залишайтеся на лінії", після чого зв'язок обривається.

За даними НБУ, банк "Надра" займає 6 місце в банківській системі України за розміром активів серед 182 банків. Частка його активів в загальних активах банківської системи становить 3,5%, а частка коштів фізичних осіб – 5% від загального обсягу вкладів за банківською системою. Банк має більше 700 відділень і філіали по всій території України, кількість працівників – близько 10 тис. Клієнтська база банку нараховує більше 3,1 млн. клієнтів-фізичних осіб і 35 тис. клієнтів-юридичних осіб. Банк обслуговує більше 1,6 тис. відкритих зарплатних проектів бюджетних установ з річним обсягом фондів заробітної плати у 2008 році – 4,5 млрд.грн.

Згідно із даними НБУ, наслідки фінансової кризи, пов'язаної зі стоком коштів з банківської системи, істотно вплинули на нинішнє фінансове становище банку "Надра". У зв'язку з цим 20 січня 2009 р. НБУ ухвалив рішення надати банку стабілізаційний кредит під програму фінансового оздоровлення. Водночас, Кабінет Міністрів України ініціював позов до Окружного адміністративного суду міста Києва. Згідно із рішенням суду, НБУ заборонено переводити додатково 3 млрд.грн. на рахунок банку "Надра".

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко бачить проблему у тому, що банком "Надра" володіє Дмитро Фірташ (ред. - співвласник "Росукренерго"), наближений до Президента України і до лідера опозиції. Днями в одному з телеефірів вона заявила: "7,1 млрд. грн. видано емісійних коштів. Це 25% всієї емісії країни. З них 620 млн. грн. повернено вкладникам - усього! Чому не повернули 7 млрд.? І хто дав право, по-перше, заробляти на махінаціях на валютній біржі, а потім на 7 млрд. 436 млн. видати фізичним особам незабезпечених кредитів? Ви знаєте, як це робиться: береться 100 людей з паспортами, на них виводять гроші, ні застави, нічого немає - де потім шукати?".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини