Частка непрацюючих кредитів у банках вперше впала нижче 50% - НБУ

11.02.2020, 13:17
Частка непрацюючих кредитів у банках вперше впала нижче 50% - НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

Станом на 1 січня обсяг проблемних кредитів (NPL) в українських банках вперше за останні роки знизився нижче рівня 50% і склав 48,4% (-4,5 п.п. за 2019 рік). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

У НБУ відзначають поліпшення якості кредитних портфелів у банках всіх груп, крім банків із російським капіталом.

На поліпшення кредитних портфелів вплинуло:

1) зростання нового роздрібного кредитування (на близько 30% г/г). Частка непрацюючих кредитів у цьому сегменті зменшилася на 11,9 п.п. до 34,1%;

2) реструктуризація кредитного портфеля двома державними банками на суму понад 30 млрд грн. В результаті, держбанки (крім ПриватБанку) скоротили частку непрацюючих кредитів з 55% до 49%;

3) очищення портфелів іноземними банками, які продавали NPL і списували їх за рахунок резервів. У цих банках (крім російських) частка проблемних кредитів скоротилася з 23,1% до 16%;

4) зміцнення національної валюти, що призвело до скорочення гривневого еквівалента NPLs в іноземній валюті.

"Сьогодні частка проблемних кредитів є все ще високою, проте не створює істотних ризиків для фінансового сектора, адже рівень їхнього покриття резервами перевищує 95%", - вважає виконувач обов'язків голови НБУ Катерина Рожкова.

В НБУ сподіваються, що банки активізують роботу із скорочення частки непрацюючих кредитів та рівень NPL в банках зменшиться до 10%, як це передбачено Стратегією розвитку фінансового сектора до 2025 року.

  • За результатами стрес-тестування, проведеного НБУ в 2019 році, 11 банків можуть мати потребу в докапіталізації. Багатьом банкам рекомендовано поліпшити якість кредитного портфеля.
  • У листопаді 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №2272, в якому пропонується надати держбанкам право на продаж непрацюючих кредитів.
  • У квітні Кабмін розробив проект постанови "Деякі питання роботи з непрацюючими активами банків із державною часткою", в якому передбачена можливість продажу проблемних активів банків із держкапіталом за принципом "голландського" аукціону через ФГВФО.

Читайте російською: Доля неработающих кредитов в банках впервые упала ниже 50% - НБУ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса