RU

БЮТ: Влада вирішила створити земельний банк і почати продаж землі

21.06.2012, 13:38
БЮТ: Влада вирішила створити земельний банк і почати продаж землі - Фото
Сергій Соболєв
Більшість планує прийняти законопроект, який фактично зніме заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення з нового року. Про це журналістам заявив депутат від БЮТ Сергій Соболєв.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Соболєв підкреслив, що йдеться про проект змін до деяких законів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності № 10043, який повинен розглядатися сьогодні відразу після призначення та звільнення суддів.

Соболєв зазначив, що основний текст документа ризиків не містить, але поправка № 76 до нього передбачає створення земельного банку, через який буде здійснюватися продаж земель сільгосппризначення: "Таким чином, ми потрапляємо в ситуацію, в якій фактично узаконюється один з ключових актів купівлі-продажу земель сільгосппризначення".

Народний депутат уточнив, що дану поправку на своєму засіданні не підтримав профільний парламентський комітет. "Тим не менш, зараз в залі будуть вимагати підтвердження цієї поправки, і таким чином будуть протягувати рішення про початок, про реальний старт купівлі-продажу земель сільгосппризначення", - додав він.

При цьому Соболєв нагадав, що крім мораторію на продаж землі сільгосппризначення в Україні діяло ще три запобіжники - ринок землі сільгосппризначення не може функціонувати, поки немає земельного банку, немає права передачі земель, а також відсутність земельного кадастру. "Залишився останній запобіжник - земельний банк. Всі інші зняті. У тому випадку, якщо, не дай бог, не продовжується мораторій, автоматично всі статті, в тому числі і ця стаття закону, будуть діяти. Це означає повністю відкриті шлюзи для продажу землі сільгосппризначення . Зараз це буде вирішуватись в залі, буквально протягом півгодини", - сказав він.

Досьє на Сергія Соболєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини