RU

БЮТ: Рада дозволила приватизацію ГТС

13.04.2012, 14:07
БЮТ: Рада дозволила приватизацію ГТС - Фото
Сергій Соболєв вважає, що приватизація ГТС може бути прихованою
Прийняті зміни в закон про трубопровідний транспорт чітко визначають процедуру приватизації української газотранспортної системи ГТС. Про це заявив заступник лідера фракції БЮТ Сергій Соболєв сьогодні на брифінгу.

"Закон про трубопровідний транспорт чітко визначають процедуру приватизації шляхом розмиття пакетів державних акцій", - підкреслив Соболєв, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Соболєв зазначив, що в статті 4 закону про трубопровідний транспорт чітко була зафіксована заборона на приватизацію, реорганізацію, здачу в оренду, концесію майна НАК Нафтогаз України. "Цим законом ця стаття знищена. Натомість з'явилася стаття, за якою прямо вказується шлях, як буде проходити приватизація. Це передача цілого ряду активів НАК Нафтогаз Україна компаніям, до речі, відповідно до поправки народного депутата Воропаєва ... тепер це питання може бути врегульоване з допомогою так званих акціонерних товариств, які створюються за участю приватного капіталу й через які тепер буде проходити ця приватизація ", - сказав Соболєв.

Він також нагадав про прийнятий вчора закон, відповідно до якого купувати природний газ можна буде без тендерних процедур, передбачених законом про держзакупівлі. "Це все один чіткий ланцюжок. Тепер це можна робити без прозорої процедури. Більш того, тепер це будуть робити приватні компанії, як це відбувається з 16 мільярдами кубометрів газу, які видобуваються в Україні, але продаються за кордон по світовим цінам", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України прийняла закон щодо реформування нафтогазового сектору України. Напередодні парламент вивів з-під дії закону про держзакупівлі закупівлю й транспортування природного газу.

Досьє на Сергія Соболєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини