RU

Бютівець підозрює Держкомстат в заниженні показників інфляції

08.10.2010, 10:04
Бютівець підозрює Держкомстат в заниженні показників інфляції - Фото
80a940273e03c68178424c5eedb2c807.jpg

Бютівець підозрює Держкомстат в заниженні показників інфляції

Показник вересневої інфляції викликає великі сумніви, оскільки, за очікуваннями незалежних експертів, він має бути набагато вищим. Про це заявив народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко.

Як повідомляє прес-служба блоку, політик відзначив, що всім, хто ходить на ринки і в продуктові магазини, чудово відомо, що картопля у вересні подорожчала не менше ніж на 80-100%, тобто в два рази, якщо не більше.

"У той же час, Держкомстат відзначив у своєму звіті, що картопля виросла в ціні лише на 22,4%. Цікаво, в яких магазинах вітчизняні статисти зафіксували настільки "скромне" подорожчання цього продукту?" - сказав він.

"Також українці побачили, що практично всі овочі в минулому місяці подорожчали в півтора-два рази. А Держкомстат повідомляє, що лише на 16,8%", - відзначив народний депутат.

За його словами, ціна на молочні продукти підвищилася в минулому місяці не менше ніж в півтора рази. "Але статистичне відомство розказує про молоко подорожчало всього на 5,7%, масло - на 7,7%, сир - на 6,9%", - нагадав він.

"Яйця подорожчали у вересні не менше ніж в два рази, тоді як Держкомстат показує подорожчання на 51,5%. А м'ясо піднялося в ціні, за даними офіційної статистики, лише на 2,4%, фрукти подорожчали лише на 3,6%, соняшникова олія - всього на 2,6%. Продукти харчування загалом подорожчали ніби всього лише на 4,4%", - привів дані А. Сенченко.

"Насправді продукти харчування подорожчали у вересні не менше ніж на 20-30%. А з урахуванням того, що вони складають в споживчому кошику українців більше половини щомісячних витрат, то інфляція в минулому місяці насправді ніяк не може бути менше 10-15%, а не 2,9%, як зазначається в офіційній статистиці. Тому можна однозначно стверджувати, що Держкомстат спотворив показник інфляції у вересні, істотно його занизивши. Причому зрозуміло, що зробив він це свідомо - на догоду нинішній владі", - наголосив він.

"Оскільки наближаються місцеві вибори, команда Януковича-Азарова хоче обдурити виборців, приховавши реальне положення щодо зростання споживчих цін", - вважає політик.

"Ще одна причина обману полягає в тому, що пропорціонально зростанню споживчих цін уряд зобов'язаний індексувати номінальні прибутки населення. Однак нинішня влада хоче зекономити на громадянах України, тому і занижує реальні показники інфляції", - сказав народний депутат.

Третьою причиною, на думку А. Сенченко, є спроба обдурити МВФ - заради отримання в наприкінці листопада чергового траншу кредиту. "Інфляція є одним з найважливіших економічних макропоказників, тому уряд Азарова зацікавлений приховати тривожну правду про реальні її показники", - вважає він.

"Таким чином, не викликає сумнівів той факт, що статистичне відомство під диктовку команди Януковича-Азарова сфальсифікувало дані з інфляції у вересні, а можливо, і з інфляції в серпні (всього 1,2%). У зв'язку з цим опозиція вимагає встановлення реальних показників інфляції і недопущення таких фальсифікацій в майбутньому, а також невідкладної індексації пенсій, зарплат в бюджетній сфері і соціальних виплат", - відзначив А. Сенченко.

Нагадаємо, Державний комітет статистики України повідомив, що індекс споживчих цін у вересні 2010 року становив 102,9%, з початку року - 107,4%.

Андрій Сенченко: біографія і добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини