RU

Буславець про кризу в енергетиці: Простих рішень не буде

12.05.2020, 09:32
Буславець про кризу в енергетиці: Простих рішень не буде - Фото
Ольга Буславець (Фото: прес-служба Кабміну)

Українська енергетика переживає одну з найбільших криз за всю історію. Про це сказала в. о. міністра енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславець в ефірі програми "Реальна політика" з Євгеном Кисельовим.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"У нас на сьогодні енергетична галузь фінансово, паливно і економічно повністю розбалансована. Термінове вирішення системних проблем є питанням національної безпеки. Можу сказати, що простих рішень не буде, на жаль", - зазначила Буславець.

Серед причин кризи глава Міненерго назвала втручання в галузь через зміни до законів, через постанови Кабміну та рішення регулятора.

"Встановлювалися так звані обмеження на ці прайскепи. Прайскепи - це обмеження ціни на ринку електричної енергії для того, щоб запобігти значному зростанню ціни для кінцевого споживача внаслідок відкриття нового ринку", - підкреслила вона.

На думку Буславець, після цих втручань сталося спотворення ціноутворення на ринку - штучне зниження ціни на електроенергію до рівня нижче собівартості її виробництва.

Крім того, за її словами, з вересня минулого року був відкритий імпорт електроенергії з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами. Це призвело до того, що вугільна промисловість України втратила ринок збуту своєї продукції.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

"Нам це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн українського вугілля, нам це коштувало 5 млрд грн, які були спрямовані не до нашої економіки і не нашим енергогенеруючим компаніям, а нашим сусідам", - заявила в. о. міністра.

Коментуючи підняття тарифів на електроенергію для промислових споживачів, Буславець підкреслила, що ці заходи спрямовані передусім на стабілізацію індикативних цін на ринку електроенергії.

"У комплексі цих заходів будуть звільнятися обсяги атомної генерації для того, щоб промисловість могла на ринку двосторонніх договорів їх купувати.

За словами глави Міненерго, в уряду вже є антикризовий план для стабілізації ситуації на ринку. Він складається з 20 заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації в енергетиці.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: Буславец о кризисе в энергетике: Простых решений не будет

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини