Бундестаг прийняв регулюючий Північний потік-2 законопроект

14.11.2019, 11:19
Бундестаг прийняв регулюючий Північний потік-2 законопроект - Фото
Будівля Бундестагу (фото - bundestag.de)

Німецький парламент 13 листопада з другої спроби прийняв поправки до газової директиви ЄС

Бундестаг вніс зміни до законодавства для реалізації оновленої газової директиви Євросоюзу, повідомляється на сайті німецького парламенту.

За це рішення проголосували блок Ангели Меркель ХДС/ХСС і соціал-демократи.

Як зазначив німецький журналіст Юліан Репке, представники "Альтернативи для Німеччини" голосували проти через побоювання, що закон дозволить зупинити Північний потік-2.

РосЗМІ повідомляють, що блок ХДС/ХСС називає прийнятий законопроект компромісним щодо позиції ЄС. Зокрема, він передбачає, що регулювання щодо відповідної частини Північного потоку-2 буде здійснюватися Федеральним мережевим агентством. Єврокомісія раніше наполягала, що регулювання такої ділянки буде входити в її компетенцію.

  • У ніч на 8 листопада Бундестаг провалив голосування щодо ПП-2.
  • Північний потік-2 хочуть запустити до кінця 2019 року через Росію до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Будівництво затягувалося через позицію Данії, яка 30 жовтня все ж дозволила його. У Нафтогазі це рішення назвали "очікуваним" і відзначили, що "залишається дієвий інструмент - західні санкції".
  • Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста у проекті - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту. США і Румунія заявили про опозицію Північному потоку-2. Тим часом, він готовий на 95%. У Сенаті США розглядають санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.
Директива ЄС вступила в силу 23 травня, а країни-члени співдружності повинні до 24 лютого 2020 року закріпити її в національному законодавстві. Директива спрямована на регулювання діяльності газопроводів третіх країн на території ЄС: газопроводи цих країн повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх газопроводів ЄС. Таким чином, документ стосується, в першу чергу, російського Північного потоку-2.

Серед основних положень директиви: компанії, які постачають і транспортують газ, повинні бути розділені. Таким чином, компанія-оператор ПП-2 повинна бути незалежною від Газпрому (MOEX: GAZP), а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Читайте російською: Бундестаг принял регулирующий Северный поток-2 законопроект

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов