RU

Будівництво Північного потоку-2 можуть відновити - Bloomberg

14.05.2020, 17:58
Будівництво Північного потоку-2 можуть відновити - Bloomberg - Фото
Північний потік-2 (фото - прес-служба Газпрому)

Супутникові знімки показують, що будівництво найбільш суперечливого у світі газопроводу - Північного потоку-2 готове відновитися. Про це пише Bloomberg.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Після тримісячного навколосвітнього плавання російський трубоукладач "Академік Черський", котрий Газпром  планує використовувати для добудови газопроводу Північний потік-2, пришвартувався в німецькому порту Мукран, де знаходиться логістичний термінал проекту ПП-2.

Nord Stream 2 AG, оператор проекту, що належить російському Газпрому і фінансується деякими найбільшими енергетичними компаніями Європи, підтвердив Bloomberg, що сегменти для трубопроводу зберігаються в порту. При цьому в компанії відмовилися коментувати, чи означає прибуття "Академіка Черського" відновлення будівництва трубопроводу.

"Загроза санкцій США - це незаконна дискримінація європейських компаній", - заявили вчора в Nord Stream 2 у відповідь на запит Bloomberg.

У виданні зазначають, що діяльність у порту Мукран у розпал локалізації пандемії коронавірусу підкреслює стратегічну важливість проекту. Об'єкт, розташований на острові Рюген, приблизно в 300 км на північ від Берліна, є ключовим логістичним центром ПП-2, який почав приймати ділянки трубопроводу в 2016 році.

Супутникові зображення, отримані Planet Labs inc. 10 травня показують, що ділянки трубопроводу були перенесені на причал, обладнаний краном для навантаження. Дані зі стеження за судами свідчать, що днопоглиблювальне судно, котре експлуатується підрядником ПП-2, а також російське судно-кранівник-трубоукладач також знаходяться в безпосередній близькості. "Академік Черський" перейшов у середу ближче до причалу з трубами.

За оцінками Bloomberg, незавершеними залишаються тільки 6% трубопроводу, "Академік Черський" може закінчити будівництво і постачання газу через газопровод можуть початися до кінця 2020 року.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Північний потік-2 -  російський газопровід, що будується до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Пропускна спроможність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини