RU

Будівництво "Набукко" знову перенесли

07.09.2010, 11:10

Щонайменше на рік - до 2012 року перенесено початок робіт з будівництва газопроводу "Набукко" з Середньої Азії і Прикаспії до східних кордонів Євросоюзу. Про це заявив напередодні керуючий директор компанії-оператора "Набукко Гес Пайплайн Інтернешнл" (Nabucco Gas Pipeline International GmbH Managing) Рейнхард Мітчек.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, на брифінгу в Брюсселі, він зазначив, що траса протяжністю у 3,3 тис. км працюватиме у кінці 2014 - початку 2015 року.

Отже, графік будівництва і запуску газопроводу затягується вже на рік порівняно з планами, затвердженими на початку нинішнього року. Згідно з ними, будівництво "Набукко" повинне було початися у 2011 році, а перші постачання газу в ЄС по магістралі очікувалися на початку 2014 року.

Нагадаємо, Всесвітній банк (ВБ), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЕІБ) підписали сьогодні меморандум про можливу спільну участь у фінансуванні "Набукко" на суму в 4 млрд. євро.

Загальний кошторис робіт з будівництва цього газопроводу вже досяг 7,9 млрд. євро. Як повідомляють у конфіденційному порядку європейські фахівці, нинішні труднощі "Набукко" пов'язані з тим, що держави Середньої Азії, і передусім Туркменистан, не уклали поки контрактів на постачання через нього свого газу.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини