RU

БТА-Банк в Україні купує білоруський бізнесмен. Що про нього відомо

10.12.2020, 13:43
БТА-Банк в Україні купує білоруський бізнесмен. Що про нього відомо - Фото
БТА-Банк (Фото: Googlemap)

Покупцем контрольного пакета української "дочки" БТА-Банку став білоруський бізнесмен Микола Воробей. Ім'я покупця  названо в опублікованому рішенні Антимонопольного комітету України.

Воробей володіє в Білорусі компаніями з оптової торгівлі нафтопродуктами Інтерсервіс і Нафтобітумний завод, а також Абсолютбанк та низкою інших компаній. Є співвласником Бреміно Груп –  оператором особливої ​​економічної зони Бреміно-Орша.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За даними білоруських ЗМІ, партнерами по бізнесу Миколи Вороб'я є Олексій Олексин і Олександр Зайцев, всі вони користуються прихильністю Олександра Лукашенка.

У Миколи Вороб'я є активи в Україні. На початку 2019 року Нафтобітумний завод, який йому належить, придбав контрольний пакет в українському нафтопродуктопроводі в ПрикарпатЗахідтранс у швейцарської International Trading Partners AG.

Власником останньої зазначений громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Паралельно він також є директором ще однієї швейцарської компанії ITC Industry Trading Company SA. ЗМІ пов'язували Шефера з оточенням Віктора Медведчука. У березні 2016 року International Trading Partners AG купила нафтопродуктопровід у російської держкомпанії Транснафта.

У 2018 році Нафтобітумний завод брав участь в приватизації Центренерго. Але конкурс був визнаний таким.

Микола Воробей народився в Україні і закінчив Київський національний університет ім. Шевченка. Залишився жити в Білорусі після служби в армії в 1985-87 роках.

Антимонопольний комітет 23 листопада видав дозвіл на покупку понад 50% АТ БТА-Банк громадянину Білорусі, не називаючи його імені.

БТА Банк заснований в 1992 році. На початок 2020 року акціонером банку був казахський бізнесмен Кенес Ракішев, якому належить 100% статутного капіталу банку через БТА Банк Казахстан. За даними НБУ, на 1 січня 2020 року за розміром активів БТА Банк займав 71-е місце (385,6 млн грн) серед 74 банків в Україні.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини