RU

ЄБРР хоче кредитувати у гривні

17.11.2011, 09:29
ЄБРР хоче кредитувати у гривні - Фото
d170f8ad1c332d2c9aab3d6965d34690.jpg
Брак гривневої ліквідності зробив актуальними спроби Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) вийти в цей сегмент ринку. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "ЄБРР просуває гривню".

Європейський банк реконструкції та розвитку продовжує боротьбу за можливість кредитувати українські проекти у гривні. У розпорядженні видання опинився лист банку уряду зі звітом про макроекономічну ситуацію в країні і рекомендаціями, як активізувати гривневе кредитування. ЄБРР просить внести зміни до п'яти постанов та інструкцій НБУ з метою дозволити установі кредитувати в національній валюті. У ЄБРР хочуть мати право розміщувати залишки своїх коштів на депозитах в українських банках, здійснювати платежі за послуги, надані банку, конвертувати гривневі залишки на коррахунках, які є його прибутком, зокрема, отримані як дивіденди, відсотки по кредиту, прибуток від продажу акцій. В ЄБРР також наполягають на можливості інвестувати в акціонерний капітал у національній валюті. Крім того, банк пропонує змінити нормативи НБУ, що стосуються конвертації доходів і відкриття інвестиційних рахунків.

Це чергова спроба ЄБРР, який кредитує Україну в іноземній валюті з 1992 року, вийти на цей сегмент ринку. "Ми витратили шість років, але нічого не добилися, хоча за цей час запустили кредитування в національних валютах в ряді країн регіону. Банки чекають від ЄБРР довгу гривню, але механізмів поки немає. Ми можемо залучати гривню на міжбанку, через свопи, випускаючи облігації. За статутом ми не маємо права брати на себе прямі ризики, але є механізми, які дозволяють їх уникнути", - зазначив провідний радник представництва ЄБРР в Україні Антон Усов. У банку оцінюють потреби ринку в гривневому кредитуванні як "дуже великі", тому готові кредитувати державний, фінансовий сектори, малий і середній бізнес, підприємства, інфраструктуру, енергетику, муніципалітети.

Небажання Нацбанку йти на поступки пояснюється його консервативністю. "Я доводив у НБУ, що це дуже корисний проект, який знімає валютні ризики, виступав навіть за те, щоб приватні інститути з рейтингом ААА могли у нас працювати з гривнею. Такі норми вже скрізь діють - в Чехії, Росії, Польщі, - зазначає екс-заступник глави НБУ Олександр Савченко. - Але наша банківська система і Нацбанк дуже консервативні, бюрократичні. Аргументи, які висували старі співробітники НБУ, не витримували жодної критики". Побоювання стосувалися того, що ЄБРР зможе перетворювати безготівкову гривню в готівкову без ліцензії, або Нацбанк не зможе регулювати грошовий обіг гривні, оскільки не контролює нерезидентів.

Експерти вважають, що гальмування запуску гривневого кредитування міжнародними організаціями пов'язано з побоюваннями високої конкуренції з їхнього боку.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини