RU

ЄБРР схвалив нову стратегію діяльності в Україні

15.04.2011, 12:00
ЄБРР схвалив нову стратегію діяльності в Україні - Фото
21d8b1dbc454dce9b7d8dcee265fcd81.jpg

ЄБРР схвалив нову стратегію діяльності в Україні
Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалила нову стратегію діяльності в Україні.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі ЄБРР, стратегія на 2011-2014 рр. буде сконцентрована на розв'язанні проблем у підвищенні енергоефективності та енергетичній безпеці, розкритті сільськогосподарського і промислового потенціалу України, забезпеченні високоякісної і надійної інфраструктури і подоланні наслідків кризи у фінансовому секторі.

"Банк, який є найбільшим фінансовим інвестором у країні і вже взяв на себе зобов'язання щодо надання фінансування на суму понад 6 млрд. євро ($8,3 млрд.) у межах 264 проектів, буде зосереджуватися на розв'язанні проблем перехідного періоду в економіці з урахуванням програми реформ уряду і у тісній співпраці з іншими міжнародними фінансовими організаціями (МФО) і двосторонніми донорами", - сказано у повідомленні.

В ЄБРР вважають, що рівень інвестицій в Україні буде певною мірою залежати від впровадження реформ у всіх основних сферах, тоді як зменшення темпів реформ і погіршення інвестиційного клімату неминуче призведуть до зменшення обсягів інвестицій Банку в державний і приватний сектори економіки.

Банк вибрав ключові операційні пріоритети на період дії наступної стратегії, які відображають основні проблеми перехідного періоду в економіці:

Енергетичний сектор: ЄБРР фінансуватиме проекти, які сприятимуть збільшенню загальної енергоефективності і зменшенню питомого обсягу викидів вуглеводу в галузі. Він підтримуватиме будівництво і модернізацію мереж електропередач і об'єктів, необхідних для інтеграції України в європейський енергетичний ринок. ЄБРР також готовий підтримувати підвищення безпеки ядерної енергетики, де він буде забезпечувати високий рівень технічних і екологічних попередніх досліджень, необхідних для подальшої роботи у цьому напрямі. Банк також може взяти участь у модернізації української системи транспортування і розподілі природного газу за умови, що українські органи влади будуть виконувати всебічну і реалістичну програму реформ, яка включатиме реструктуризацію НАК "Нафтогаз України".

Виробничий сектор: визнаючи великий потенціал України як сільськогосподарського виробника і експортера, Банк підтримуватиме приватні інвестиції у всі сегменти цього сектору, особливо, інструменти підтримки виробників первинної продукції, зокрема сезонний обіговий капітал. У секторі промислового виробництва, Банк сприятиме диверсифікації економіки і реструктуризації застарілих енергомістких галузей з особливим акцентом на підвищення ефективності їхнього управління, прозорості і енергоефективності. Банк планує допомагати Україні в розвитку її науковомістких галузей і у найкращому використанні її людського і наукового потенціалу. Він також готовий підтримувати урядову програму приватизації, за умови прозорості цього процесу і проведення тендерів щодо підприємств, які поки залишаються у власності держави.

Інфраструктура: у секторі автомобільних доріг Банк підтримуватиме завершення модернізації ключових міжнародних коридорів, які пов'язують країну з Європейським Союзом, а також пріоритетних національних і регіональних доріг. Підтримка проектів у залізничному секторі буде надаватися лише за умови, що влада почне робити реальні кроки у напрямі корпоратизації національного залізничного оператора. Банк готовий здійснювати значні інвестиції у модернізацію комунальних підприємств, зокрема у підприємства централізованого теплопостачання, з метою реалізації значного потенціалу підвищення енергоефективності за допомогою міжнародного донорського фонду "Енергетична ефективність і партнерство у сфері охорони навколишнього середовища у Східній Європі" (E5P). Проте цьому має передувати внесення змін до Бюджетного Кодексу, з метою надання містам можливості гарантувати кредити для комунальних підприємств.

Фінансовий сектор і ринки капіталу: основні пріоритети передбачатимуть забезпечення банківського сектору цільовим довгостроковим кредитним і акціонерним фінансуванням. Кредитні інструменти будуть переважно використовуватися для підтримки малих і середніх підприємств, підвищення енергоефективності і розвитку торгівлі. У співпраці з іншим МФО, Банк допомагатиме органам влади у розвитку внутрішніх ринків капіталу, враховуючи структурування кредитів у національній валюті.

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини