RU

ЄБРР: Ситуація в Україні - найгірша серед країн Східної Європи

12.03.2009, 08:27

Економічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи. Таку оцінку висловив президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров, якого цитує "Deutsche Welle".

Країни Східної Європи, враховуючи фінансову і економічну кризу стали перед серйозними викликами, - констатував Т.Міров. Відповідаючи на питання, в якій країні ситуація зараз є найзагрозливішою, керівник ЄБРР сказав: "Абсолютно точно - для України. Ціни на промислову продукцію падають, вартість імпортованих енергоносіїв для України істотно зросла. Крім того, в цій країні складна політична ситуація. Взагалі становище дуже непросте. Процентні надбавки на ризики за зовнішніми позиками для українських підприємств і фінансових установ різко підскочили".

Водночас, голова Європейського банку реконструкції і розвитку наголосив, що ще бачить прямої загрози дефолту у жодній з уражених кризою країн Східної Європи. На думку Т.Мірова, для країн-донорів зараз немає насущної необхідності істотно збільшувати обсяги кредитних ресурсів для держав з перехідною економікою.

ЄБРР готовий для стабілізації ситуації в регіоні розглядати можливість викупу акцій деяких найбільших банків, у яких є проблеми з ліквідністю. Банк вже узгодив придбання великих пакетів акцій двох провідних фінансових установ Румунії. Відповідні переговори ведуться і з одним з латвійських банків.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини