RU

ЄБРР надасть Україні 50 млн. євро на альтернативну енергетику

26.10.2010, 15:40

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) запускає п’ятдесятимільйонну програму фінансування альтернативної енергетики в Україні (Ukraine Sustainable Energy Lending Facility, USELF). Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі ЄБРР.

Програма передбачає кредитне фінансування для українських компаній, що інвестують у джерела енергії, які відновлюються. Додаткові 20 мільйонів євро будуть надані у рамках програми USELF міжнародною організацією Clean Technology Fund (CTF).

Передбачаються позики обсягом до 15 мільйонів євро для фінансування виробництва електроенергії з джерел енергії, що відновлюються, таких як: вода, вітер, біомаса і сонячна енергія. Також передбачається, що у рамках Програми можуть фінансуватися проекти з виробництва твердого палива з біомаси (пелети).

Крім позик, програма USELF підтримає розвиток проектів, надаючи безкоштовну технічну допомогу. Ця технічна допомога фінансується Глобальним Екологічним Фондом (Global Environment Facility, GEF).

"Проекти у сфері альтернативної енергетики, реалізовані у рамках програми USELF, допоможуть знизити негативний вплив на навколишнє середовище в Україні, а також знизити об'єми палива, що імпортується. Програма USELF має стати каталізатором інвестицій у джерела енергії, що відновлюються, потенціал яких в Україні вельми значний", - зазначають у ЄБРР.

Програма USELF розроблена на основі перевіреної моделі. Аналогічні проекти ЄБРР вже діють у країнах Східної Європи, Центральної Азії, на Кавказі.

В ЄБРР повідомляють, що на сьогодні, у рамках Ініціативи ЄБРР з підтримки стійкої енергетики (Sustainable Energy Initiative) більше чотирьох мільярдів євро були спрямовані на реалізацію проектів загальною вартістю понад 20 мільярдів євро у 27 країнах. Загальне зниження викидів парникових газів внаслідок впровадження цих проектів сягає 27 млн. тонн у рік.

Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини