RU

ЄБРР готовий виділити 120 млн. євро на "Укриття"

29.03.2011, 16:45
ЄБРР готовий виділити 120 млн. євро на
3bd5ed982f6d5e0f3c8fb26260c30cf4.jpg

ЄБРР готовий виділити 120 млн. євро на "Укриття"

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) готовий виділити 120 млн. євро на спорудження об'єкта "Укриття" на ЧАЕС. Про це повідомив сьогодні журналістам на прес-конференції віце-президент ЄБРР Хорст Райхенбах.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Х.Райхенбах нагадав, що три роки тому ЄБРР вже робив внесок на чорнобильські проекти у розмірі 135 млн. євро. "У дусі солідарності з міжнародним співтовариством в інтересах України ЄБРР готовий цього року зробити свій внесок від банку в загальну суму, необхідну для завершення всіх проектів. Акціонери банку висловилися на підтримку додаткових можливих внесків в обсязі 25%, від сум, які будуть робитися іншими донорами", - зазначив Х.Райхенбах.

Він пояснив, що ЄБРР планує доповнювати суму, яку зможуть зібрати донори під час Конференції зі збору коштів 19 квітня. "Допустимо, донори вийдуть на цифру в 480 млн. євро. У такому випадку, банк буде готовий надати 120 млн. Більше того, банк готовий надати ці 120 млн. у будь-якому випадку. Якщо ж донори зможуть зібрати більше, отже, і банк, у свою чергу, також зможе надати більше грошей і перевищити свої плани", - наголосив віце-президент ЄБРР.

Х.Райхенбах додав, що, було б бажано вийти на остаточну суму в 740 млн. євро. "Але, якщо не вдасться вийти на цю суму, проекти, проте, будуть тривати, і ми просто через деякий час повернемося до питання збору додаткових коштів", - сказав він.

Нагадаємо, як повідомив сьогодні глава Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша, для зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції станції і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему не вистачає 740 млн. євро.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини