Британсько-український виробник масел Azmol зупинив роботу

04.06.2020, 10:45
Британсько-український виробник масел Azmol зупинив роботу - Фото
Скріншот з реклами Азмол

Найбільший в Україні завод Азмол зупинив виробництво через акцизи

Найбільший в Україні виробник масел і мастильних матеріалів компанія Азмол Брітіш Петрокемікалс (Бердянськ, Запорізька обл.) вимушено зупинила випуск продукції, повідомили enkorr у компанії.

"Британсько-українське підприємство Азмол, яке за останні два роки відродило виробництво, вклало колосальні кошти у модернізацію обладнання і почало активно завойовувати не тільки український, а й міжнародний ринки, сьогодні зупинене", - повідомив в. о. директора AZMOL BP Михайло Тарасенко.

Зупинка виробництва пов'язана зі вступом у силу закону №466-IX, згідно з яким товарний код 2710 19 99 00 "інші мастильні матеріали та інші дистиляти" включений до переліку підакцизних товарів зі ставкою 213,5 євро за 1 000 л.

Під товарний код 2710 19 99 00 потрапила не тільки сировина для виробництва мастила – базове мастило, але і близько 100 найменувань кінцевої продукції.

Це призвело до того, що виробники і продавці готових масел і мастильних матеріалів у розумінні податкового законодавства автоматично стали платниками акцизного податку, що вимагає від них реєстрації акцизних складів, акцизних накладних та інших зобов'язань з обліку підакцизної продукції.

За словами Михайла Тарасенка, робота підприємства паралізована з першого дня вступу закону в силу, оскільки ним не передбачено ніякого перехідного періоду.

Він додав, що віднесення товарного коду базового мастила до підакцизної групи також ставить українських виробників у нерівні умови перед імпортерами готових масел і мастильних матеріалів.

"Після вступу в силу даного закону, ми опинилися в нерівних умовах. Так як для нашої продукції - акциз ввели, а наші основні конкуренти - імпортери - продовжують ввозити і продавати свою точно таку ж продукцію, але без акцизу", - підкреслив Тарасенко.

Азмол Брітіш Петрокемікалс просить депутатів якомога швидше внести корективи до закону, виключивши товарний код із переліку підакцизних товарів.

  • З 23 травня товарний код 2710 19 99 00, за яким минулого року до України імпортовано 90% усіх масел (близько 145 000 т), віднесений до переліку підакцизних товарів. Автор відповідної поправки депутат Данило Гетманцев (Слуга народу) заявляє, що ці зміни прийняті для боротьби з можливим постачанням дизпалива під виглядом мастила.

Читайте російською: Британско-украинский производитель масел Azmol остановил работу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии