RU

Brent за $50. Ціни на нафту підштовхне інфляція і слабкий долар - Morgan Stanley

10.09.2020, 11:16
Brent за $50. Ціни на нафту підштовхне інфляція і слабкий долар - Morgan Stanley - Фото
Резервуари для зберігання нафти на нафтопереробному заводі в Індіані, США (фото: Tannen Maury/EPA)

Ціни на нафту марки Brent зростуть до $50 за барель у другій половині 2021 року завдяки зниженню курсу долара і прискоренню інфляції. Про це повідомляє Reuters із посиланням на прогноз інвестбанку Morgan Stanley.

"Безпрецедентне зростання грошових агрегатів послабило долар США і надало підвищувальний тиск на інфляційні очікування", - сказано в записці банку.

Morgan Stanley також підвищив прогноз цін для нафти сорту WTI на третій квартал 2021 року до $47,5 за барель.

Аналітики банку очікують дефіциту палива протягом всього 2021 року і нормалізації рівня запасів до кінця наступного року на тлі відновлення світової економіки.

Тепер Morgan Stanley прогнозує, що попит на нафту повернеться на докоронавірусний рівень у середині 2022 року, а не в кінці 2021 року, як очікувалося раніше, але "це все одно передбачає відновлення".

При цьому, наголошується в записці банку, в короткостроковій перспективі фундаментальні показники нафтового ринку виглядають слабо. Причина - нестійке відновлення попиту, високі запаси і вільні потужності, а також низька рентабельність нафтопереробки.

  • 9 вересня нафта Brent опустилася нижче за позначку $40 за барель вперше з червня. 10 вересня обидві ключові марки торгуються поблизу тримісячних мінімумів через побоювання із приводу зростання поширення коронавірусу.
  • Опитані WSJ аналітики вважають, що до кінця року ціна нафти може досягти $100 за барель, а до 2025 року - перевищити $150 за барель.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини