RU

Бойко розповів про амбітні енергетичні плани

19.10.2012, 11:29
Бойко розповів про амбітні енергетичні плани - Фото
Юрій Бойко
Україна будує дуже амбіційні плани щодо підвищення енергетичної незалежності. Про це заявив міністр енергетики Юрій Бойко на презентації Звіту енергетичної політики України.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, серед пріоритетів Бойко виділив розвиток власного видобутку газу та нафти, а також заміщення газу ядерною енергетикою і вугіллям. "У нас вже є результати в цьому році. Ми заощадили понад $2 млрд. Ми зменшили споживання газу та збільшили виробництво вугілля", - підкреслив міністр.

За словами Бойка, ще один пріоритет - це диверсифікація поставок енергоносіїв. "З листопада ми починаємо реалізовувати один з самих амбітних проектів у нашій країні - це будівництво терміналу але прийому зрідженого газу (LNG-термінал, - ред.)", - зазначив він.

Міністр підкреслив, що реалізація всіх цих заходів повинна призвести до енергетичної незалежності країни в найближчі десятиліття. "Ми розуміємо, що це складний шлях і ми знаходимося в самому його початку. Але ми розуміємо, що без енергонезалежності неможливий економічний ріст країни", - зазначив Бойко.

Він підкреслив, що Україна має намір реалізувати 10 енергетичних проектів. "Кожен з них масштабний та важливий для нашої економіки. Ми розуміємо, що наша незалежність тісно пов'язана з реалізацією цих проектів", - зазначив міністр.

Нагадаємо, Україна вже два роки безрезультатно ініціює перегляд ціни на російський газ. Як відомо, газовий контракт містить умову "бери або плати", яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна має сплатити не менше 41,6 мільярда кубометрів газу. Російський Газпром не раз заявляв, що у разі невиконання зобов'язань за обсягами закупівель може подати судовий позов. Але санкцій до цих пір не послідувало, хоча і в 2011 році Нафтогаз вибрав істотно менше обумовленого обсягу.

Ціна імпортованого НАК Нафтогаз України російського газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. кубометрів, у другому - близько $425, у третьому - $426, у четвертому очікується $432 за тисячу кубометрів.

Досьє на Юрія Бойка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини