RU

Бойко про газові переговори з Росією: нам не потрібні подачки

25.05.2012, 15:47
Бойко про газові переговори з Росією: нам не потрібні подачки - Фото
Юрій Бойко
Україна займає принципову позицію в газових переговорах з Росією і не має наміру здавати національні інтереси. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко сьогодні на круглому столі в міністерстві.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Бойко зазначив, що переговори з російською стороною тривають. "У нас був раунд переговорів, перед візитом нашого президента до Росії і після нього. Він стосувався практичних питань, по яких ми шукаємо вихід. Я скажу відразу, якщо б ці питання були легко вирішувані, вони були відразу вирішені. Всі натяки нашої опозиції на здачу національних інтересів ми відкидаємо, бо якщо б ми хотіли це зробити, то давно б зробили", - підкреслив Бойко.

Міністр зазначив, що переговори затягуються через те, що Україна займає принципову позицію. "Ми займаємо позицію, принципову для нашого президента - він поставив завдання, якщо ми щось будуємо з російськими партнерами, то робимо це на паритетних засадах, нам ніяких подачок не треба, нам потрібні партнерські відносини", - підкреслив він.

"Ми будемо працювати скільки потрібно і робити те, що дозволить відстояти національні інтереси та інтереси нашої економіки", - додав Бойко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що недавні переговори між Газпромом та українським Міністерством енергетики та вугільної промисловості про зниження ціни газу й створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим. Російська сторона заявила, що їй не було зроблено нових пропозицій.

Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі.

Досьє на Юрія Бойка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини