RU

Бойко вважає, що Тимошенко перетворює Україну в Алчевськ

18.11.2008, 16:42

Станом на 18 листопада, через місяць після офіційного початку опалювального сезону в Україні, ситуація з його проведенням є безпрецедентною з 1999 року. Про це заявив сьогодні народний депутат України, заступник голови Партії регіонів Юрій Бойко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі народного депутата, Ю. Бойко відзначив, що за його даними, на понеділок 17 листопада, в Україні не працюють Дніпродзержинська ТЕЦ, Калушська ТЕЦ (Івано-Франківська обл.) і 165 котелень; залишаються непідключеними до теплопостачання і гарячого водопостачання 15500 тисяч житлових будинків, 90 дитячих садків, 120 шкіл і 65 лікарень. Тільки 12 листопада відновлено газопостачання Одеської ТЕЦ.

Відрізаними від теплопостачання і гарячого водопостачання залишаються більше 1800 житлових будинків у Дніпропетровській області, більше 300 - в АР Крим, майже 600 - в Закарпатті, близько 130 - у Львові і Львівській області, близько 1000 - в Одеській, 750 житлових будинків - у Херсонській області. "Складається враження, що нинішня влада повторює Алчевськ, але вже в масштабах всієї країни", - сказав народний депутат.

На думку Ю. Бойко, нинішня кризова ситуація склалася внаслідок невиконання урядом зобов'язань із компенсації місцевим бюджетам різниці у тарифах на теплову енергію і гаряче водопостачання. "Стаття 54 Держбюджету України на 2008 рік передбачає субвенції місцевим бюджетам на погашення різниця в тарифах на суму понад 3 млрд. гривень. Ще в січні я критикував цю статтю як нездійсненну, попереджав, що заручниками цієї статті можуть стати прості люди. На жаль, я виявився правий", -сказав Ю. Бойко.

Також Ю. Бойко повідомив, що на 15 листопада між урядом, місцевими бюджетами, теплопостачальними і газопостачальними організаціями підписано протоколи на суму 2,011 млрд. грн. Проте з цієї суми уряд сплатив лише 1,25 млрд., прострочена заборгованість за субвенціями перед місцевими бюджетами перевищила 750 млн. грн. "Уряд Юлії Тимошенко захопився роздачею соціальних подачок виборцям і самопіаром. В результаті у нього немає коштів виконати свої бюджетні зобов'язання перед місцевими бюджетами. Я хочу, щоб всі розуміли: люди за газ і тепло платять, не заплатив уряд Тимошенко", - наголосив народний депутат.

При цьому він наголосив, що заборгованість уряду за субвенціями не пов'язана з економічною кризою і зниженням бюджетних надходжень, оскільки сформувалася ще у літні місяці. "Незабаром ми почуємо чергові покликання на світову кризу, якісь інші причини, що заважають уряду. Це все неправда. Громадяни України стали заручниками популізма і бездарної політики уряду Тимошенко у фінансово-економічній сфері, в управлінні державою загалом ", - заявив Ю. Бойко.

Досьє на Юрія Бойко >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини