RU

Бойко вірить, що Україна зможе скоротити закупівлю російського газу

23.08.2011, 07:10
Бойко вірить, що Україна зможе скоротити закупівлю російського газу - Фото
a722608c21b2b8d49452f0bdcbda6af9.jpg

Бойко вірить, що Україна зможе скоротити закупівлю російського газу
Україна протягом найближчих п'яти років зможе добувати близько 27 млрд. кубометрів природного газу на рік і буде закуповувати близько 12 млрд. кубометрів газу у Росії. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко.

Як передає Інтерфакс-Україна, Бойко відмітив: "Ми плануємо з 20 млрд. власного видобутку вийти на 27 млрд. кубометрів за п'ять років, і враховуючи програму енергозбереження і заміни газу на вугілля - ми плануємо, що ми будемо закуповувати російський газ через п'ять років 12 млрд. кубометрів".

Міністр без уточнення деталей висловив упевненість, що в 2012 році країна зможе знизити споживання природного газу на 10 млрд. кубометрів. "У нас є власна програма, яка з одного боку зменшує споживання газу ми в наступному році знизимо вже приблизно на 10 млрд. кубометрів", - підкреслив міністр.

При цьому він додав, що, зокрема, Україна зможе наростити видобуток на шельфі Чорного моря.

Крім цього, міністр висловив упевненість, що буде досягнутий компроміс з Росією в питанні ціноутворення на газ, що закуповується Україною. "Переговори йдуть непросто, але ми завжди знаходили компроміс, я думаю, так буде і на цей раз", - сказав він.

Міністр також сказав, що злиття Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" з "Газпромом" в обмін на зниження вартості газу не буде.

Нагадаємо, Україна в 2010 році скоротила видобуток природного і попутного нафтового газу - на 4% до 20,5 млрд. кубометрів.

Внутрішнє споживання газу в Україні в 2010 році збільшилося на 11,2% - до 57,7 млрд. кубометрів. Загальне внутрішнє споживання на нафту і нафтопродукти оцінюється в 23 млн. тонн сирої нафти щорічно.

Одночасно країна в 2010 році збільшила імпорт природного газу на 35,7% - до 36,5 млрд. кубометрів, а в грошовому вираженні - на 17,7%, до $9,39 млрд.

Юрій Бойко: біографія, новини>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини