RU

Бойко: Спекуляції на ринку нафтопродуктів досягли піку

14.07.2009, 09:56

Спекулятивні явища на ринку нафтопродуктів в Україні досягли свого піку. Так вважає народний депутат України (Партія регіонів), міністр палива і енергетики в опозиційному уряді Юрій Бойко.

"З травнем-червнем все зрозуміло. Тоді дійсно нафта і нафтопродукти дорожчали у всьому світі. Але з 16 червня світові ціни почали різко падати, а у нас ціни тільки-тільки поповзли вниз. Тому хочу вас розчарувати: пік спекуляцій на нафтовому ринку відбувається якраз зараз", - цитує народного депутата його прес-служба.

Ю.Бойко наголосив, що з 16 червня ціни на бензин А-95 у Середземномор'ї впали на 21%, на дизпаливо - на 17%. За цей же період вартість нафтопродуктів на українських АЗС не тільки не знизилася, але навпаки зросла: бензин А-95 подорожчав з 6-40 до 6-70 грн. за літр, дизпаливо - з 5-25 до 5-40 грн. за літр.

"Сьогодні уряд розказує українцям, що пониження цін тільки йде в Україну, що дешевий бензин до нас ще не доїхав. Чому ж тоді подорожчання дійшло за лічені дні, а здешевлення ніяк не дійде за цілий місяць? Складається враження, що дорогий бензин з Європи до нас везуть на "боінгах", а дешевий - на волах", - сказав народний депутат.

Відповідаючи на питання про те, скільки складає реальний прибуток трейдер і наскільки він обґрунтований, Ю.Бойко вказав, що роздрібна маржа на бензині А-95 коливається в межах 1,3-1,5 гривень за літр.

"Відкрийте прайс-лист і вас побачите ціну бензину А-95 - 5-80 за літр в дрібному опті. Якщо додати 5 копійок на доставку, то вийде ціна на заправках: 5-85. Тільки у цю ціну вже закладений прибуток імпортера. Реальна собівартість 95-го бензину сьогодні становить 5-20, може бути 5-30 за літр", - наголосив опозиційний міністр.

Як вказує Ю.Бойко, маржа нафтотрейдерів сьогодні досягає 1,5 гривень на літрі бензину А-95 і складає близько 22% від роздрібної ціни. Такий розмір торгової націнки має всі ознаки спекуляцій, - вважає політик.

"На прикладі нафтового ринку, як у збільшувальному склі, відбивається вся некомпетентність і неспроможність уряду Тимошенко, який не здатний захистити інтереси держави і споживачів, нездібно захистити населення від спекуляцій", - вважає Ю.Бойко.

Юрій Бойко: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини