RU

Бойко: "Росукренерго" погасила борг перед "Нафтогазом"

07.12.2010, 12:30
Бойко:
a40580943c0a71dcd281e3c0c9719994.jpg

Бойко: "Росукренерго" погасила борг перед "Нафтогазом"

Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко (на фото) підтвердив інформацію про те, що компанія "Росукренерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд. боргу. Про це він заявив сьогодні журналістам.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання, чи перерахувала компанія РУЕ зазначену суму, Ю.Бойко сказав: "Так, перерахувала".

Нагадаємо, раніше Дмитро Фірташ в інтерв'ю виданню "Фокус" повідомив, що компанія "Росукренерго" вже перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд. боргу, переуступленого НАК російським "Газпромом" у 2009 році.

У свою чергу, НАК "Нафтогаз України", за інформацією Державної митної служби, поки не подавала документи до митних органів про оформлення газу на користь компанії "Росукренерго" у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Згідно з постановою Кабміну N1061 від 15 листопада 2010 року митне оформлення газу на користь "Росукренерго" буде відбуватися на основі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), копії договору (контракту) на зберігання газу в ПСГ, копії рішення Стокгольмського арбітражу і рішень Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня того року і Апеляційного суду Києва від 17 вересня того року, що підтверджує зобов'язання НАК "Нафтогаз України" перед "Роукренерго" за газ.

За інформацією Міністерства палива і енергетики, згідно з пакетом домовленостей між НАК "Нафтогаз України" і компанією "Росукренерго", передача 12,1 млрд. кубометрів газу буде відбуватися поетапно, що дасть змогу зберегти газовий баланс України і не допустити виникнення будь-яких непередбачених подій при проведенні опалювального сезону 2010-2011 рр.

Повернення "Росукренерго" "Нафтогазу" боргу в розмірі $1,7 млрд. буде зроблено вже найближчим часом, що дасть змогу збалансувати фінансове становище компанії і акумулювати необхідні об'єми газу для повернення "Росукренерго" у наступні періоди.

8 червня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов "Росукренерго" до НАК "Нафтогаз України" про незаконне розмитнювання 11 млрд. кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 млрд. кубометрів газу як компенсацію за порушення умов контракту.

19 липня того року компанія "Росукренерго" звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року. 24 листопада Верховний Суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня того року і Апеляційного суду Києва від 17 вересня того року, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 р., згідно з яким НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії RosUkrEnergo (Швейцарія) 11 млрд. кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд. кубометрів газу.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини