RU

Бойко пов'язує зростання цін на бензин з корупційними зв'язками уряду

03.09.2009, 16:35

Міністр палива і енергетики опозиційного уряду Юрій Бойко пов'язує зростання цін на бензин з корупційними зв'язками уряду з нафтотрейдерами. Про це він заявив сьогодні журналістам на брифінгу.

"Останнім часом експертно-аналітична група, яка працювала при нас як механізм справедливої ціни на дизельне паливо, перетворилася у механізм обслуговування великих трейдерів і корупційних зв'язків між представниками уряду і деяких гравців на ринку нафтопродуктів. І це призвело до того, що вартість деяких нафтопродуктів сьогодні завищена в умовах, коли нафта стоїть на одному місці а нафтопродукти в Європі трохи знижуються, підвищення цін на нафтопродукти в нашій країні - результат непрофесійних і корупційних дій уряду, а відповідним чином це відбивається на нас", - сказав Ю.Бойко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, ціна на газ для українських підприємств в півтори рази вища, ніж для Європи, і в чотири рази вища, ніж для підприємств Росії. Ю.Бойко наголосив, що це призводить до зупинки українських підприємств, передусім хімічної галузі.

Нагадаємо, за звітний період (з 28 серпня по 1 вересня) середні роздрібні ціни на нафтопродукти в регіонах України трохи підвищилися. При цьому на заправках залишилися незмінними ціни на газове паливо. За даними аналітиків UPECO, середні роздрібні ціни на А-80 за цей період зросли на 1 коп. - до 6,72 грн. за літр. Ціна на А-92 на автозаправках також зросла в середньому на 1 коп. - до 7,18 за літр. Водночас, середні ціни на найпопулярнішу марку бензину - А-95 - зросли у роздробі на 2 коп. - до 7,57 грн. за літр. Дизельне паливо (ДП) зросло в ціні в середньому на 1 коп. - до 6,22 грн. за літр. Разом з тим, ціна на газове паливо (суміш пропан-бутан технічна, СПБТ) за звітний період не змінилася - 3,70 коп. за літр.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини