RU

Бойко націлився на зменшення залежності від імпортних енергоносіїв

02.09.2011, 07:48
Бойко націлився на зменшення залежності від імпортних енергоносіїв - Фото
bc59d98fd006584850388d81a893502a.jpg

Бойко націлився на зменшення залежності від імпортних енергоносіїв
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко переконаний, що головним завданням вітчизняної енергетики є забезпечення економіки України власними енергетичними ресурсами. Про це він заявив в інтерв’ю газеті "Урядовий кур’єр".

Як повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості, за словами голово відомства, сьогодні в Україні реалізується низка програм, спрямованих на зменшення залежності від імпортних енергоносіїв.

Зокрема, Бойко підкреслив, що Україна має намір зменшити споживання газу в 2012 році приблизно на 10 млрд. кубометрів порівняно з теперішніми показниками. Разом з тим, протягом 5 років планується збільшення власного видобутку газу з 20 млрд. кубометрів до 27 млрд. та скорочення обсягів закупівлі російського газу до 12 млрд. кубометрів, зокрема, за рахунок програми енергозбереження та заміни газу на вугілля.

"Ми маємо власну програму, яка спрямована на збільшення видобутку газу – ми вже придбали одну платформу бурову, і зараз оголосили про тендер на другу платформу – і розпочнемо реальний видобуток газу і нафти у Чорному морі", - зазначив він.

Бойко вважає, що багатообіцяючою є і програма видобутку сланцевого газу. "Перспективною є програма видобутку сланцевого газу. Найближчим часом буде проведено низку аукціонів, інтерес до яких виявляють американські компанії, голландська Shell, італійська Eni, тобто попит великий", - сказав він.

Чиновник також наголосив, що Україна буде реалізовувати проекти щодо розвитку альтернативної енергетики. "У нас є свої відповідні програми: вітроенергетика, мала гідроенергетика та інші галузі. Ми, може, трохи відстаємо від Європи, але швидко її наздоженемо", - вважає Юрій Бойко.

"Завдання нашої енергетики – забезпечення економіки своїми енергоресурсами у повному обсязі", - підсумував міністр.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини