RU

Дефіцит бюджету - 298 млрд. Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету-2020

13.04.2020, 15:27
Дефіцит бюджету - 298 млрд. Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету-2020 - Фото
Денис Шмигаль у Верховній раді (Фото: прес-служба Кабміну)

Верховна Рада прийняла законопроект №3279-д про зміни в бюджеті в зв'язку з кризою, викликаною коронавірусною інфекцією. За прийняття за основу проголосували 252 депутати, а в цілому з техніко-юридичними правками проголосували - 249 депутатів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Це - найвищий рівень відповідальності. Це - підтримка сценарію виходу України з кризи. В останній версії змін до бюджету, завдяки, в тому числі, і народним депутатам, нам вдалося повернути фінансування багатьох програм. Зокрема, це стосується додаткового фінансування регіонів, культури і освіти ", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Оновлений проект був поданий депутатами фракцій Слуга народу, Європейська солідарність, Батьківщина і Голос.

За даними порівняльної таблиці, доходи бюджету пропонується скоротити з 1,096 трлн грн до 975,8 млрд грн, витрати - збільшити з 1,184 трлн грн до 1,266 трлн грн.

Граничний дефіцит бюджету може збільшитися з 96,3 млрд грн до 298,4 млрд грн, ліміт держборгу - з 2,045 трлн грн до 2,387 трлн грн.

Серед іншого профільний комітет підтримав внесення змін:

- скоротити фонд на боротьбу з коронавірусом на 2 млрд грн - до 64,9 млрд грн;

- відновити дотацію аграріям в розмірі 4 млрд грн (Кабмін пропонував 2,5 млрд грн);

- додати 100 млн грн на будівництво аеропорту Дніпра (уряд не пропонував нічого);

- додати 21 млн грн на Український інститут при МЗС України.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Зі стабфонду будуть фінансуватися заходи проти епідемії, закупівля обладнання, допомога медикам, пенсіонерам і особам, які через карантин втратили роботу.

Оновлений законопроект пропонує збільшити фінансування, зокрема, таких напрямків:

- додаткові витрати на Національну службу здоров'я в розмірі 15,8 млрд грн для реалізації програми державних гарантій медобслуговування населення (витрати на екстрену медичну допомогу в розмірі 0,9 млрд грн централізували і перевели під управління Апарату МОЗ);

- збільшення на 29,7 млрд грн витрат Пенсійного фонду (з 172,6 млрд грн до 202,3 млрд грн) для виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій (планується доплата в розмірі 1 000 особам, розмір пенсії яких менше 5 000 грн);

- витрати на обслуговування держборгу на 3,3 млрд грн;

- збільшення Резервного фонду на 3 млрд грн (розподіл коштів фонду здійснюється за рішенням Кабміну).

В оновленому документі також уточнена редакція положення про обмеження винагороди і зарплати керівникам, членам виконавчих органів і наглядових рад підприємств державного сектора економіки на період дії карантину.

Крім того, на 1,08 млрд грн буде збільшено фінансування Державної судової адміністрації на оплату праці в системі правосуддя.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

  • 30 березня запропоновані Кабміном зміни до держбюджету не пройшли перше читання в Раді, їх відправили на доопрацювання в комітеті.
    Кабмін переглянув макропрогноз на 2020 рік.
  • Минулого тижня Кабмін переглянув макропрогноз на 2020 рік. За прогнозами уряду, інфляція в цьому році прискориться з 5,5% до 8,7%, середньорічний курс гривні - з 27 грн/$ до 29,5 грн/$, очікується падіння ВВП на 3,9% порівняно з ростом на 3,7%.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини