Боржники ще два місяці без штрафів. Верховна Рада продовжить пільговий період

30.04.2020, 17:05
Боржники ще два місяці без штрафів. Верховна Рада продовжить пільговий період - Фото
Ілюстративне фото: LIGA.net

Парламент прийняв законопроект 3329-д у першому читанні. Банки не зможуть штрафувати позичальників за прострочення по кредитах до 30 червня

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який подовжує пільговий період без штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами до 30 червня. Документ допрацюють в прискореному режимі, він почне діяти після голосування в цілому, підписання та офіційного опублікування.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Законопроект подовжує період, коли споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення зобов'язань по сплаті платежів за договором про споживчий кредит. До кінця червня банки і небанківські фінустанови не зможуть штрафувати клієнтів або накладати пеню за прострочення виплат.

Збільшення процентної ставки по кредиту забороняється до 31 липня 2020 (крім випадків, коли йдеться про плаваючу процентну ставку).

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Раніше парламент заборонив штрафувати боржників з 1 березня по 30 квітня, а підвищувати процентну ставку по кредитах - до 31 травня.
  • Близько 30 банків запропонували позичальникам "кредитні канікули" - більшість пропонують перенести частину щомісячних виплат на період після карантину.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих