RU

Борги за "зеленим" тарифом. Сьогодні надійде перший транш від Гарантованого покупця

04.02.2021, 15:02
Борги за
Денис Шмигаль (Фото: пресслужба Кабміну)

Сьогодні, 4 лютого, направлять перший транш від державного підприємства Гарантований покупець для погашення боргів перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ). Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі в Європейській бізнес асоціації.

"Сьогодні вже піде перший транш від Гарантованого покупця щодо погашення боргів, тому що понад 10 млрд грн взято кредитних коштів, які будуть розподілені між Енергоатомом і виробниками енергії з поновлюваних джерел", – сказав Шмигаль.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Прем'єр не уточнив розмір першого траншу. Але, за даними джерел агентства Інтерфакс-Україна в уряді, було прийняте рішення про рівномірний розподіл між НАЕК "Енергоатом" і ВДЕ-генерацією 1,8 млрд грн із тих 5 млрд грн, які НАЕК "Укренерго" вже перерахувала "ГарПоку" в рамках отримання кредитів від держбанків сумою 10,25 млрд грн.

За даними джерела, сьогодні Гарантований покупець перерахує приблизно по 0,9 млрд грн ВДЕ-генерації і "зеленим".

  • 18 вересня Антикризовий енергетичний штаб при Кабінеті міністрів вирішив погасити борг Гарантованого покупця за "зеленим" тарифом за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • За прогнозами Гарантованого покупця, до кінця 2020 року дефіцит коштів держкомпанії для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго, яка повинна покривати за рахунок тарифу на передачу електроенергії дефіцит коштів "Гарантованого покупця".
  • 29 жовтня Укренерго повідомило, що за підсумками січня-вересня негативний фінансовий результат компанії склав 28,6 млрд грн і 86% цієї суми (24,7 млрд грн) – компенсація витрат на виконання спеціальних обов'язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття "зеленого" тарифу ДП "Гарантований покупець".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини