RU

Борги за газ можуть "відсунути" початок опалювального сезону

23.09.2008, 17:10

Основною перешкодою для своєчасного початку опалювального сезону можуть стати борги за газ. Про це заявив Міністр із питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Міністерства, О. Кучеренко зазначив: "Є дві причини виникнення боргів у підприємств теплокомуненерго: перша - тарифи, які не покривають собівартості послуги, і неплатежі населення, а друга - борги теплокомуненерго перед газовиками через різницю у тарифах на газ. Середній рівень відшкодування собівартості тарифів на теплову енергію становить 83,2 %. Зокрема найнижчий рівень відшкодування у м. Києві - 66,7 % і м. Севастополі - 44,6 %. Міністерство підготувало і подало до Кабінету Міністрів України відповідні зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, які передбачають механізм коректування тарифів залежно від зміни цін на енергоносії і обсягу мінімальної заробітної плати".

Загальна ситуація з підготовкою об'єктів житлово-комунального господарства до зими, за яку повністю відповідає місцева влада, дає підстави сподіватися, що опалювальний сезон почнеться вчасно і у всіх регіонах, - додав він.

За даними обласних державних адміністрацій, на 15 вересня до опалювального сезону підготовлено 91,3 % житлового фонду, 90 % об'єктів теплоенергетики (котельні, мережі і тому подібне), 91 % об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства (мережі, насосні станції, очисні споруди, водозабори і тому подібне). Міський електротранспорт до зими підготовлений на 85 %.

Нагадаємо, що рішення про початок опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування. Нормативною основою для початку опалювального сезону є температура +8 градусів, яка тримається протягом трьох діб.

Напередодні Президент заявив, що українці повинні отримувати тепло за реальними погодними умовами, а не за календарним принципом.

Досьє на Олексія Кучеренка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини