Борг 8,6 млрд: НБУ відновив позови до Бахматюка

11.10.2019, 12:52
Борг 8,6 млрд: НБУ відновив позови до Бахматюка - Фото
Олег Бахматюк (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Перші судові слухання про стягнення боргів щодо рефінансу з екс-власника банків Фінансова Ініціатива і ВіЕйБі відбудуться наступного тижня

Печерський районний суд Києва відновив провадження за позовами Національного банку України до колишнього власника банків Фінансова Ініціатива та ВіЕйбі Банк Олега Бахматюка про стягнення боргу за кредитами рефінансування.

Як повідомляє прес-служба НБУ, у 2014 році Бахматюк уклав з НБУ договори поруки і взяв на себе особисті зобов'язання щодо погашення кредитів рефінансування цих банків.

Оскільки поручитель не виконав зобов'язання, Нацбанк у 2015-2017 роках подавав у Печерський райсуд Києва позови про стягнення боргу. У той же час, після звернень НБУ в суд, пов'язана з Бахматюком компанія-нерезидент Quickom Limited (Кіпр) теж подала позови до Госпсуду Києва про розірвання кредитних договорів з Нацбанком.

Враховуючи це, Печерський суд за клопотанням Бахматюка призупинив провадження за позовами НБУ.

Протягом 2018-2019 років Госпсуд Києва відмовив у задоволенні позовів Quickom Limited. У той же час ці рішення оскаржені в Північному апеляційному суді тією ж компанією-нерезидентом.

"Сьогодні біля Північного апеляційного суду немає можливості по суті розглянути скарги пов'язаної з Олегом Бахматюком компанії за вчинення ним дій із залученням інших компаній-нерезидентів, спрямованих на затягування розгляду скарг шляхом злісного зловживання процесуальними правами", - зазначає начальник відділу судової роботи з проблемними активами НБУ Сергій Бойко. За його словами, систематично і безпідставно заявляється відвід суддів, подаються необґрунтовані касаційні скарги на постанови Верховного Суду з відмовами прийняти ці скарги. Юрист вважає, що метою таких дій - не допустити до розгляду по суті своїх апеляційних скарг.

В той же час по одній із справ Північний апеляційний господарський суд 30 вересня виніс рішення і відмовив в апеляційній скарзі компанії Quickom Limited. Крім того, суд визнав дії представника компанії зловживанням.

"З огляду на це і беручи до уваги зміни в Цивільному процесуальному кодексі України, що відбулися внаслідок судової реформи, Нацбанк 28 серпня звернувся в Печерський райсуд Києва з клопотанням про відновлення провадження за позовами до Бахматюка і призначення їх до розгляду у підготовчому засіданні за новими процесуальними правилами", - йдеться в повідомленні НБУ.

Зараз Печерський районний суд призначив до розгляду чотири справи: №757/647/16-ц, слухання відбудеться 15 жовтня о 14:00;  №757/22291/17-ц і №757/22295/17-ц, слухання призначені на 18 жовтня о 12:00 і 12:15 відповідно;  №344/1755/15-ц, слухання відбудеться 4 листопада о 17:30.

В НБУ відзначають, що інформації про розгляд ще трьох позовів у справах №757/674/16-ц, №757/649/16-ц і №344/1754/15-ц поки немає.

  • У травні Нацбанк України відкликав банківську ліцензію і ліквідував КБ Фінансова ініціатива.
  • На початку лютого компанія Бахматюка Укрлендфармінг з підконтрольним їй агрохолдингом Авангард підписала угоду про реструктуризацію своїх зобов'язань перед державним Ощадбанком на суму 4,4 млрд грн.

Читати російською: Долг 8,6 млрд: НБУ возобновил иски к Бахматюку

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы