RU

Bloomberg: Економіка України зростає на тлі уповільнення в Європі

22.08.2019, 11:41
Bloomberg: Економіка України зростає на тлі уповільнення в Європі - Фото
Бізнес-центр Парус (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Українська економіка в другому кварталі прискорила зростання, незважаючи на торгову напругу між США і Китаєм і уповільнення світової економіки, яке тисне на економічну ситуацію в Європі. Про це пише Bloomberg.

Зростання ВВП на 4,6% видання називає несподівано швидким. "Всесвітній банк попереджав, що без прискорення темпів зростання Україні доведеться витратити півстоліття, щоб наздогнати сусідню Польщу", - зазначає агентство.

Президент Володимир Зеленський, чия партія отримала контроль над парламентом на виборах, пообіцяв домогтися зростання на 5% і більше в найближчі роки, говориться в матеріалі.

Також наголошується, що озвучений план реформ вселяє оптимізм інвесторам.

"Перші сигнали надихають", - сказав агентству інвестиційний директор Aberdeen Asset Management PLC Віктор Шабо, який допомагає керувати борговими зобов'язаннями ринків, що розвиваються. Компанія володіє великим пакетом українських бондів.

Шабо висловив жаль щодо дострокового позбавлення компанії від варантів, прив'язаних до зростання ВВП, випущених Україною у 2015 році в рамках реструктуризації боргу.

Проте, домогтися сталого прискорення зростання української економіки буде нелегко, вважає фахівець з боргових інвестицій JPMorgan Asset Management. На його думку, важливими причинами підвищення зростання стало зниження інфляції, продумана грошово-кредитна і фіскальна політика.

  • Національний банк в липні підвищив прогноз зростання реального ВВП України в 2019 році з 2,5% до 3%, в 2020-му - з 2,9% до 3,2%, на 2021-й прогноз залишився незмінним - 3,7% зростання. Інфляцію регулятор очікує на рівні 6,3% на кінець поточного року і по 5% в 2020 і 2021 роках.
  • На початку серпня японське агентство R&I підвищило кредитний рейтинг України одразу на дві позиції: з CCC+ до B.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини