RU

Блок Литвина надав Раді свій "антикризовий" законопроект

29.10.2008, 11:16

Фракція Блоку Литвина зареєструвала у Верховній Раді України законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо вживання заходів щодо мінімізації наслідків світової фінансової кризи, фінансування пенсій, проведення позачергових місцевих виборів) (регістр. № 3319).

Як зазначає автор законодавчої ініціативи народний депутат (Блок Литвина) Микола Деркач, законопроект розроблено з метою розв'язання першочергових соціально-економічних і політичних проблем держави, зокрема, вживання заходів щодо мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку і фінансовий сектор України, фінансове забезпечення пенсійних виплат, проведення позачергових місцевих виборів.

У законопроекті передбачається за рахунок понадпланових надходжень від приватизації державного майна створити в державному бюджеті стабілізаційний фонд, кошти якого враховує окремо і використовує Кабінет Міністрів України в порядку, встановленому законом.

Також, з метою захисту інтересів понад 4 млн. вкладників "Промінвестбанку", відновлення платоспроможності підприємств базових галузей економіки України і забезпечення стабільності фінансово-банківської системи держави запропоновано збільшити на 1 млрд. грн. статутний капітал ВАТ "Державний експортно-імпортний банк" для надання йому можливості здійснити інвестиції в "Промінвестбанк" шляхом придбання акцій додаткової емісії.

Крім того, понадпланові надходження від перевищення валових прибутків над витратами НБУ (близько 1 млрд. грн.) пропонується направити до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У законопроекті збільшено витрати загального фонду державного бюджету на дотацію Пенсійному фонду на 5773,8 млн. грн. для перерахування в грудні 2008 року коштів на забезпечення авансового фінансування пенсій у січні 2009 року і покриття касових розривів Пенсійного фонду, пов'язаних із виплатою пенсій, а також для збільшення мінімального розміру пенсій шахтарям відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"

У законопроекті збільшено витрати щодо бюджетної програми "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" на 14,4 млн. грн. Ці додаткові кошти необхідні для забезпечення проведення позачергових виборів сільських, селищних, міських голів у 138 територіальних виборчих округах, які призначені на 30 листопада 2008 року згідно з постановами Верховної Ради України від 4 і 19 вересня 2008 року, а також для погашення заборгованості на підготовку і проведення позачергових виборів депутатів Київської міської ради і Київського міського голову, які відбулися 25 травня 2008 року.

Також пропонується уточнити назву бюджетної програми "Виконання заходів Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 року, в тому числі через механізм здешевлення кредитів", а саме: доповнити словами і цифрами "і поповнення статутних фондів державних підприємств авіаційної промисловості, з них не менше 100 000 тис. грн. для Харківського державного авіаційного виробничого підприємства". Це дасть змогу істотно поліпшити фінансове становище вітчизняних літакобудівельних підприємств.

Нагадаємо, вчора, 28 жовтня, спікер о 14:00 обговорював і узгоджував з Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, головою НБУ Володимиром Стельмахом, а також керівниками парламентських фракцій і комітетів антикризовий законопроект. До того ж представники БЮТ продовжували блокувати парламентську трибуну, вимагаючи насамперед розглянути компромісні пропозиції Віктора Ющенка щодо наслідків фінансової кризи.

До цього у Верховній Раді зареєстровано шість законопроектів і один проект постанови щодо мінімізації впливу наслідків світової фінансової кризи на Україну. Однак на порядку денному за станом на вчорашній вечір було лише п'ять антикризових законопроектів, в тому числі проекти законів про мінімізацію впливу світової фінансової кризи, подані Президентом (№3309-4) і Кабінетом Міністрів (№3309).

Очікується, що парламентарії розглянуть і проект змін до Держбюджету на 2008 рік №3283, подано народним депутатом Ксенією Ляпіною, і урядовий проект змін до Держбюджету №3308.

Нагадаємо також, 20 жовтня Президент України в зверненні до українського народу заявив, що зупинив свій Указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів" від 9 жовтня 2008 року, давши парламенту декілька днів для прийняття пакету антикризових документів.

Про характер майбутніх виборів у статті "Із бруду в князі" >>>

Про українську боротьбу з фінансовою кризою у матеріалі Юлія Тимошенко: "Радість банкірів, гроза олігархів" >>>

Усе про ситуацію в парламенті>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини