RU

Близько 5,6 млн українців відсутні на "податковій" карті – глава ДПС

23.10.2020, 19:33
Близько 5,6 млн українців відсутні на
Олексій Любченко (Фото: пресслужба ДПС)

Близько 5,6 млн українців відсутні на податковій карті України. Про це заявив глава Державної податкової служби (ДПС)  Олексій Любченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Податкова служба України досить тривалий час не бачить на податковій карті з економічно активного населення 5,6 млн громадян", – сказав він.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За словами Любченка, Держреєстр фізосіб містить інформацію про 44,1 млн осіб, без урахування території ООС – 37,6 млн.

"У минулому році 19,7 млн ​​громадян, або 45%, отримали різні доходи на 2 трлн грн. З них доходи у вигляді зарплати – 11,6 млн громадян на 1,153 трлн грн, причому 2,1 млн – це пенсіонери. Тобто реально зарплату отримували лише 9,5 млн людей непенсійного віку", – пояснив Любченко.

"Офіційно в 2019 році 13,4 млн економічно активних громадян, або 30% всього населення, не отримують доходів (зокрема студенти, інваліди, домогосподарки та інш.)", – додав він.

Згідно з даними Пенсійного фонду, розмір середньомісячної зарплати, з якої збирають єдиний соціальний внесок (ЄСВ), за минулий рік склав 9,2 млрд грн. Тобто ЄСВ – близько 2 млрд грн. Середній розмір пенсії у минулому році – 3083 грн.

"Зрозуміло, що необхідні дотації. Але за законом Пенсійному фонду має вистачати ЄСВ. Якщо виходити з цих даних, ставку ЄСВ потрібно піднімати до 34% – це утопія. Значить, потрібно збільшити число платників", – підсумував глава відомства.

  • Соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що більшість українців не розуміють, як формується бюджет, яка в країні система оподаткування і скільки в Україні податків. Детальніше про це тут.
  • За даними ДПС, сума задекларованих доходів українців у 2019 році склала 94,5 млрд грн. Це на 11 млрд грн більше, ніж у попередньому році.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини