Бізнес не чекає швидкого відновлення економіки. Що показало опитування НБУ

16.07.2020, 17:53
Бізнес не чекає швидкого відновлення економіки. Що показало опитування НБУ - Фото
Ілюстрація: freepik.com

Бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції та власних фінансових і виробничих результатів в наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Національним банком України у другому кварталі 2020 року.

Причинами песимістичних настроїв є фінансово-виробничі втрати, викликані карантинними обмеженнями, йдеться в повідомленні.

Рівень ділової активності підприємств знизився до найнижчого значення за весь період оцінки: після першого кварталу 2020 року - до 90,8%. У першому кварталі 2019 року показник становив 110,5%, повідомляє Нацбанк.

Вперше з першого кварталу 2016 року компанії очікують скорочення виробництва товарів і послуг в Україні. Майже половина опитаних впевнена в спаді виробництва, і тільки одна сьома - готова нарощувати випуск продукції. Головна причина негативних очікувань у цій галузі - падіння попиту на товари і послуги.

Кожна п'ята компанія прогнозує погіршення свого фінансового стану. Решта впевнені, що їх фінансова стабільність залишиться, як мінімум, на поточному рівні.

Компанії всіх галузей очікують спаду інвестиційної активності. Найбільш песимістичну оцінку щодо інвестиційної діяльності висловлювали представники сільськогосподарської галузі, повідомляє Нацбанк.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Третій квартал поспіль збільшується частка компаній, які прогнозують скорочення робочих місць на своїх підприємствах. Тільки 9% опитаних збираються наймати додатковий персонал найближчим 12 місяців. Чверть респондентів з упевненістю заявили, що будуть звільняти частину робітників.

Також скоротилася частка компаній, які готові піднімати заробітну плату співробітникам. Таких, згідно з опитуванням, лише 39%. У минулому кварталі показник складав 44%.

У той же час, зросла кількість компаній, які планують залучати кредити за кордоном - до 9,5% від числа всіх опитаних.

Для збільшення натисніть на картинку

Читайте також: У Мінфіні заявляють, що падіння української економіки зупинилося

За прогнозами бізнесу інфляція в Україні в найближчі 12 місяців очікується на рівні 75-10%, курс долара - в середньому 28,28 грн за $1 (в минулому кварталі прогнозний курс був 26,01 грн за $1).

Квартальний опитування проводилося з 4 травня по 3 червня 2020 року. В опитуванні взяло участь 691 підприємство з 22 регіонів країни.

Серед опитаних підприємств 18,8% - компанії переробної галузі, 15,5% - оптової торгівлі, 14,9% - сільського господарства, 13% - транспорту та зв'язку, 6,7% - добувної промисловості, 5,8% - роздрібної торгівлі , 4,5% - енергетики, 3% - будівництва, 17,8% - підприємства інших галузей.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации