Бізнес не бачить поліпшень в податковій системі - опитування ЄБА

27.11.2019, 11:11
Бізнес не бачить поліпшень в податковій системі - опитування ЄБА - Фото
Фото: depositphotos.com

Податковий індекс за квітень-жовтень склав 2,9 бала з 5 можливих, в порівнянні з 2,98 в попередньому періоді. Про це свідчать дані опитування, проведені Європейською бізнес асоціацією (ЄБА).

"Показник Індексу залишається в негативній площині протягом всієї історії дослідження з 2011 року", - відзначають у дослідженні.

Згідно з опитуванням, настрої бізнесу дещо погіршилися: кількість незадоволених податковим законодавством зросла до 26%, тоді як в попередньому періоді таких було 23%. Ще 59% експертів вважають якість податкового законодавства України задовільним.

Скоротилася кількість тих, хто вважає, що чинний податковий режим сприяє веденню їх бізнесу - 64%, при 68% в минулому періоді.

Тільки 18% експертів оцінили підготовку податкової звітності та адміністрування податків позитивно, 33% вважають цю процедуру обтяжливою. Серед факторів, що негативно впливають на це, експерти називають витратність за часом; незрозумілість правил і роз'яснень з підготовки звітності і проведення платежів; недосконалість електронної системи звітності; поспішне введення нових правил і недостатність часу для пристосування до них; кількість платежів.

Прояв фіскального тиску відчули на собі 28% опитаних, що практично повторює результат минулого періоду. 29% повідомили про те, що тиск майже відсутній і ще 9% експертів з ним не зіткнулися (в попередньому періоді таких було 18%).

Серед методів тиску, які все ще спостерігаються, бізнес назвав необґрунтовані інформаційні запити; необґрунтовані трактування податкового законодавства контролюючими органами і неприйняття ними пояснень; упереджені рішення фіскальних органів; технічні проблеми з роботою сервера при подачі електронної звітності та реєстрації податкових накладних з ПДВ.

Зросла і кількість незадоволених якістю податкових сервісів - 29% (у попередньому періоді - 24%). При цьому 33% опитаних підтвердили, що задоволені якістю податкового обслуговування, а ще 38% вказали на задовільний рівень послуг.

В опитуванні взяли участь 105 експертів Податкового комітету ЄБА. При розрахунках враховували чотири критерії: якість податкового законодавства; обтяжливість/легкість адміністрування податків; фіскальний тиск; якість податкового обслуговування (роботи податківців).

Читайте російською: Бизнес не видит улучшений в налоговой системе - опрос ЕБА

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского