RU

Бізнес на карантині. Названо п'ять головних проблем підприємців

25.03.2020, 11:41
Бізнес на карантині. Названо п'ять головних проблем підприємців - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Оплата оренди, зрив постачання сировини, повернення кредитів, затримки з експортом та невиконання зобов'язань. Це основні проблеми бізнесу під час карантину, з якими бізнес звертається до Торгово-промислової палати України.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"На підставі звернень ми формуємо перелік питань, які потребують врегулювання на законодавчому рівні", - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

На першому місці серед звернень - врегулювання питання з оплатою оренди приміщень та обладнання. Питання стосується в основному підприємців і малих підприємств, які вимушено простоюють через карантин. Це кафе, ресторани, готелі, спортзали, перукарні, торгові точки на ринках, магазини в орендованих приміщеннях в житлових і офісних будівлях. За оцінками Торгово-промислової палати України, це питання стосується 600 000-700 000 бізнес-одиниць.

"Для вирішення цієї групи питань ТПП ініціювали внесення змін до законодавства, і карантин був визнаний форс-мажором. За нашими даними, в 95% випадків орендарі та орендодавці домовляються про врегулювання питань. У випадках, коли немає взаєморозуміння, ТПП видає сертифікати про обставини форс-мажору, з якими можна захищати свої інтереси в суді", - пояснив Чижиков.

Друга проблема - зрив термінів постачання продукції, сировини, комплектуючих. Багато підприємств працюють не на повну потужність - частина персоналу не вийшла на роботу через зупинку громадського транспорту, або з інших причин.

"В основному, питання стосується підприємств, на які не поширюється дія карантину. Відповідно, відсутні обставини форс-мажору. У цих випадках компанії обирають різну стратегію. Одні домовляються з партнерами про нові терміни постачань. Інші - запасаються сировиною на 2-3 місяці вперед", – розповів президент ТПП України.

Третя проблема - врегулювання взаємовідносин з банками.

"На даний момент це питання ніяк не врегульоване для бізнесу. Це особливо гостра проблема для підприємців, мікро- і малого бізнесу, робота яких зупинена на час карантину. Станом на січень 2020 року ці бізнес-одиниці повинні банкам 6,2 млрд грн. Для пошуку рішень потрібен діалог банків і НБУ", - зазначає Чижиков.

Четверта проблема – затримки з експортом. Вони пов'язані з чергами на митниці у зв'язку з перевіркою стану здоров'я людей, які перетинають кордон – переважно, водіїв вантажного автотранспорту.

"Навряд чи хтось може вплинути на ситуацію. За законодавством, вона не є форс-мажором. Ми радимо опрацьовувати питання логістики, виходячи з оперативної інформації про завантаженість пунктів пропуску", - пояснив президент ТПП України.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

П'ята за значимістю проблема для бізнесу - невиконання зобов'язань іноземними партнерами.

"За останній місяць різко зросла кількість випадків, коли іноземний партнер не може заплатити за отриману продукцію, оголосив себе банкрутом, зриває терміни постачання обладнання чи сировини. Проблема виникає з введенням карантину в країнах розташування контрагента. У цьому випадку ТПП може допомогти дізнатися про фінансовий стан партнера. Оптимальний варіант - перевірка інформації про фінансовий стан контрагента до укладення угоди", - зазначив Чижиков.

Читайте також: Фінанси - також на карантині. Україні терміново потрібні мільярди доларів. Де їх взяти?

  • Представники бізнесу вважають, що Україна не має достатніх фінансових резервів і тому в разі додаткових карантинних обмежень і зупинки більшості підприємств без держпрограми підтримки економіки, країна зіткнеться з глибокою економічною кризою і важкими соціальними наслідками. Що пропонує бізнес-співтовариство читайте тут.

Читайте російською: Бизнес на карантине. Названы пять главных проблем предпринимателей

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини