Бізнес готовий підвищувати зарплати і залучати інвестиції

17.10.2019, 11:45
Бізнес готовий підвищувати зарплати і залучати інвестиції - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Бізнес поліпшив очікування щодо зростання економіки і уповільнення інфляції

Українські підприємці поліпшили прогнози щодо зростання економіки і прогнозують нижчу інфляцію, ніж очікували в II кварталі 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України за результатами опитування керівників компаній в III кварталі.

Індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців залишається високим і становить 115,3% (у попередньому кварталі - 117,8%). На думку підприємців, зростання економічної активності збережеться завдяки поліпшенню очікувань щодо інвестиційних витрат на будівельні роботи, а також зростанню реалізації продукції власного виробництва та фінансово-економічного стану підприємств.

За прогнозами бізнесу, інфляція буде на рівні 6,9% (у II кварталі - 7,7%, в I кварталі - 9%). Як і раніше, істотним чинником впливу на інфляцію підприємці називають зростання витрат на виробництво.

Сприятлива ситуація на валютному ринку впливає на девальваційні очікування. Підприємці прогнозують курс долара протягом наступних 12 місяців на рівні 27,96 грн. У попередньому кварталі цей показник становив 28,82 грн/$.

Покращилися очікування і щодо власного бізнесу: 38,6% компаній сподіваються на поліпшення фінансового стану протягом року; 28,3% підприємств прогнозують зростання обсягів продажів; 28,9% компаній чекають збільшення обсягів інвестицій в обладнання.

Переважна більшість компаній (64,1%) планує підвищувати зарплати працівникам протягом наступних 12 місяців. Однак зберігається тенденція до зменшення кількості таких компаній.

Частка підприємств, які планують залучати кредити протягом наступних 12 місяців, зросла до 43,4% (з 41,5% квартал тому). Три чверті компаній - 75,5% - вважають за краще позики в гривні. Зростає і частка бажаючих залучати кошти за кордоном - 10,9% (у попередньому кварталі - 10,4%).

При цьому бізнес як і раніше вважає основним фактором, що стримує виробництво, занадто високі ціни на сировину і матеріали, а також енергоносії.

НБУ проводив опитування з 5 серпня по 3 вересня. У ньому взяли участь 690 підприємств з 22 регіонів країни (без тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей). Серед опитаних компанії переробної та добувної промисловості, сільського господарства, торгівлі, транспорту, зв'язку, будівництва та ін.

Читайте російською: Бизнес готов повышать зарплаты и привлекать инвестиции. Опрос НБУ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии