RU

Бізнес чекає зростання економіки. Негатив лише в будівництві – індекс очікувань НБУ

01.03.2021, 19:42
Бізнес чекає зростання економіки. Негатив лише в будівництві – індекс очікувань НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс очікувань ділової активності виріс на 11,2 пункту до 48,8 пункту у лютому. Про це  повідомляє пресслужба НБУ.

Найбільш оптимістично оцінюють перспективи розвитку промислових підприємств – зростання індексу на 11,7 пункту до 50,3 пункту, додають у Нацбанку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Опитані НБУ респонденти в промисловому секторі значно підвищили свої очікування щодо обсягів нових замовлень (включно з експортними), запасів сировини і цін на свою продукцію. Також промпідприємства готуються наймати нових робітників.

Також значно зросли очікування в сфері торгівлі: індекс практично досяг рівноважного значення – 49 пунктів. Підприємства галузі покращили очікування щодо товарообігу, обсягу закупівель товарів для продажу і зростання відпускних цін.

Істотно зросли очікування компаній сфери послуг – зростання індексу на 9,3 пункту до 49 пунктів. Респонденти зазначили зростання обсягів послуг, що надаються, нових замовлень, а також збільшення числа замовлень, що знаходяться в процесі виконання. Більшість компаній сектору послуг готові наймати нових робітників.

Дещо покращився показник індексу очікувань у будівництві – з 33,1 в січні до 35,3 в лютому, – що, втім, свідчить про загальну негативну оцінку перспектив розвитку. Будівельні компанії песимістично оцінюють майбутні обсяги будівництва і кількість нових замовлень, закупівель послуг підрядників, сировини і матеріалів. Респонденти очікують зростання цін з боку постачальників і подорожчання своєї продукції. Очікується подальше скорочення чисельності зайнятих в будівельному секторі.

НБУ проводив щомісячне опитування з 3 до 19 лютого включно. В опитуванні брало участь 194 підприємства.

Екосистема для управління ризиками і можливостями бізнесу LIGA360 допоможе керувати компанією і тримати руку на пульсі змін законодавства. Дізнайтеся більше за  посиланням.
  • 1 лютого 2021 року НБУ повідомив, що бізнес значно погіршив оцінки економічного стану своїх підприємств і перспектив їх діяльності у відповідь на посилення карантинних обмежень у січні. Про це свідчить падіння на 7,9 пункту до 37,6 пункту індексу очікувань ділової активності за січень 2021 року.
  • 24 лютого Європейська Бізнес Асоціація опублікувала "Індекс очікувань малого бізнесу", згідно з яким більшість представників малого бізнесу – 80% – оцінюють поточну економічну ситуація в країні як несприятливу для ведення підприємництва.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини