RU

Битва за Ощадбанк. НБУ виграв апеляцію у ексглави ЄБРР в Україні

06.07.2020, 17:36
Битва за Ощадбанк. НБУ виграв апеляцію у ексглави ЄБРР в Україні - Фото
Шевкі Аджунер (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Шостий апеляційний адміністративний суду 2 липня повністю задовольнив апеляційну скаргу Національного банку, чим підтвердив законність рішення регулятора про відмову  Шевкі Аджунеру у погодженні на посаду голови наглядової ради  Ощадбанку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

18 лютого Окружний адміністративний суд Києва за позовом Аджунера скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ. Комітет відмовився узгодити кандидатуру Аджунера на зазначену посаду.

2 липня це рішення було скасовано судом апеляційної інстанції.

У НБУ стверджують, що у регулятора були законні підстави для відмови Аджунеру. "Це, зокрема, невідповідність критеріям професійної придатності (наявність у Шевкі Аджунера конфлікту інтересів та неналежне виконання ним обов'язків голови наглядової ради)", - уточнюють у Нацбанку.

В НБУ нагадують, що в серпні 2019 року за результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам членів наглядової ради Ощадбанку Нацбанк відмовив в узгодженні Шевкі Аджунеру (голова наглядової ради, незалежний директор), Олексію Грінченку (заступник голови наглядової ради, незалежний директор), Олексію Резнікову (член наглядової ради, незалежний директор), Дмитру Власову (член наглядової ради, представник від Верховної Ради України), Даніелю Білаку (член наглядової ради, представник від Кабінету міністрів України).

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини