RU

Білоцерківська ТЕЦ Жеваго програла судовий спір із податківцями на 736 млн грн

21.01.2021, 09:52
Білоцерківська ТЕЦ Жеваго програла судовий спір із податківцями на 736 млн грн - Фото
Костянтин Жеваго (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ЗАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" (контролюється бізнесменом Костянтином Жеваго) і залишив без змін рішення Київського окружного адмінсуду, яким скаржнику було відмовлено в задоволенні позову про скасування податкового рішення, пише finbalance.

Рішенням підприємству було зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток розміром 735,8 млн грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно із судовими матеріалами, Білоцерківська ТЕЦ вважає, що правомірно включила до складу фінансових витрат нараховані відсотки за користування позиковими коштами розміром 733,6 млн грн. Кредитними договорами передбачено, що сплата відсотків за користування такими коштами здійснюється позичальником у день його фактичного погашення.

Суд першої інстанції констатував, що з моменту відкликання банківської ліцензії банку Фінанси і кредит (контролюється бізнесменом Костянтином Жеваго) нарахування банком і пред'явлення до стягнення заборгованості за відсотками за користування кредитом є неправомірним, а тому з моменту відкликання ліцензії у банку, у позивача як позичальника відсутні підстави для сплати відсотків за користування кредитними коштами.

Таким чином включення до складу фінансових витрат нарахованих відсотків за користування кредитними коштами розміром 733,6 млн грн є неправомірним.

Суд апеляційної інстанції погодився з цим висновком.

  • Національний банк видавав стабілізаційні кредити неплатоспроможному банку Фінанси та Кредит у 2015 році під заставу Білоцерківської ТЕЦ. 
  • У вересні 2015 року НБУ визнав неплатоспроможним банк Фінанси і Кредит.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини