Білорусь припинила постачання палива російським АЗС - Reuters

12.02.2020, 11:31
Білорусь припинила постачання палива російським АЗС - Reuters - Фото
Лукойл (Фото: Jakub Kaczmarczyk/EPA)

Російські мережі АЗС в Білорусі можуть почати закупівлю палива в сусідніх країнах

Державний концерн Білорусі "Белнафтахім" обмежив постачання нафтопродуктів мереж російських автозаправних станцій (АЗС), через що ті розглядають можливість купівлі палива в сусідніх країнах. Про це пише Reuters з посиланням на джерела в галузі.

На роздрібному ринку Білорусі присутні мережі російських Лукойлу, Газпромнафти, Роснафти і Татнафти, яким належить близько 20% від загального числа АЗС у республіці.

Джерело в Газпромнафти розповіло агентству, що в Белнафтахім пояснюють обмеження продажів відсутністю вільних ресурсів. Російській компанії довелося закуповувати паливо в Польщі і Балтиці. У свою чергу представник Лукойл-Білорусь заявив, що дефіциту палива АЗС компанії не відчувають, поставки йдуть від Белнафтахім.

За даними видання, Белнафтахім звертався до нафтопереробників у сусідніх країнах, зокрема в Польщі, Фінляндії та Казахстані, з проханням про закупівлю нафтопродуктів.

Причина в тому, що, на тлі суперечки Москви і Мінська про ціни на нафту, єдиним постачальником російської сировини в Білорусь з початку року є група Сафмар Михайла Гуцерієва, але цих обсягів для завантаження НПЗ республіки недостатньо.

Російські нафтові компанії не можуть поставляти свій ресурс на свої ж АЗС у Білорусі через заборону Москви, введену в 2018 році. За даними співрозмовників агентства, компанії зверталися до влади з проханням тимчасово дозволити імпорт нафтопродуктів до Білорусі, але не отримали дозволу.

Читайте російською: Беларусь прекратила поставки топлива российским АЗС - Reuters

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы