RU

Білорусь може зупинити постачання бензину до України з червня

28.05.2021, 13:03
Білорусь може зупинити постачання бензину до України з червня - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

ЗАТ "Білоруська нафтова компанія" поки не підтвердила постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень. Про це повідомляє enkorr з посиланням на власників довгострокових контрактів з постачання бензину БНК.

"Сьогодні нам сказали, що постачань А-95  не буде зовсім. Тим часом щодо А-92 буде поставлено повний обсяг", – заявило джерело видання.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Причини такого рішення БНК невідомі. Інше джерело відзначило, що переговори ще тривають. Воно додало, що якщо БНК дійсно зупинить постачання А-95 до України, це завдасть сильного удару по репутації компанії. Голова консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн також вважає це рішення шкідливим для БНК.

"Найгірше рішення, яке могли прийняти білоруси в поточній ситуації  закрити постачання бензину А-95 в Україні, де за їх продуктом 50% ринку", – написав Куюн в Facebook.

У консалтинговій компанії А-95 заявили, що це рішення БНК може спровокувати дефіцит. За їхніми даними, білоруський А-95 займає 50% ринку цієї марки (55 000 тонн). Компенсувати втрату постачання Україна може завдяки постачанням по морю або з Литви, вважає голова А-95 Сергій Куюн.

"Частково можна перекритися за рахунок Литви, але малоймовірно, що завод зможе поставити більше 10 000 -15 000 тон. Можна імпортувати по морю, але таких постачань давно ніхто не робив, невідома технічна можливість оперативно прийняти і вивантажити такий обсяг", – заявив Куюн.

LIGA.net направила запит в БНК.

Оновлено о 12:01. У відділі продажу "БНК Україна" кореспонденту  LIGA.net повідомили, що продаж за довгостроковими договорами не зупинено. При цьому зупинені спотовий продаж.

Оновлено о 12:45. Топменеджер в одній з великих мереж АЗС підтвердив LIGA.net зупинку постачання А-95 за довгостроковими контрактами від БНК.

За його оцінкою, потенційно ціни на бензин в червні можуть зрости на 1 грн тільки за рахунок логістики і націнки оптових постачальників. Він додав, що "такого не було ніколи".

Цю інформацію також підтвердив власник великої компанії на ринку палива, який володіє інформацією про переговори між БНК і українськими трейдерами.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливо

Александр Мясищев, Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини