RU

Bild дізнався деталі можливих санкцій США проти ПП-2

02.12.2019, 10:58
Bild дізнався деталі можливих санкцій США проти ПП-2 - Фото
Північний потік-2 nord stream 2 ag

Санкції США щодо газопроводу Північний потік-2 торкнуться компаній, які беруть участь в його будівництві. Про це повідомляє німецький Bild із посиланням на свої джерела.

Відзначається, що інформацію про санкції підтвердив голова сенатського комітету з міжнародних справ Джим Ріш на форумі з безпеки в Канаді. Положення про санкції увійдуть у військовий бюджет Штатів, який можуть прийняти до 25 грудня.

За словами Ріша, будівництво газопроводу можуть завершити приблизно через три місяці, а часу на підготовку окремого санкційного документу у влади США немає. Він підкреслив, що, якщо санкції наберуть чинності, будівельні компанії припинять свою роботу. У виданні відзначили, що санкції повинні дати ЄС три роки на створення механізму захисту від впливу Газпрому і Росії в енергетиці.

Як раніше заявляв голова комітету міжнародних справ Сенату США Джим Ріш, конгрес США може включити положення про санкції проти газопроводу Північний потік-2 в американський оборонний бюджет на 2020 рік.

Читайте також: Відлік почався. До газової війни з Путіним залишився місяць. Чим Україні загрожує нульовий транзит

  • Раніше повідомлялося, що Росія перенесла запуск газопроводу Північний потік-2, запланований на кінець року, на середину 2020 року.
  • У МЗС України заявили, що компроміс із Німеччиною з приводу Північного потоку-2, над яким зараз працює Україна, полягає в "гарантуванні певного обсягу прокачування через українські трубопроводи".
  • 15 листопада повідомлялося, що Польща пригрозила судом Німеччині через Північний потік-2.
  • Компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл від Данського енергетичного агентства на прокладку газопроводу Північний потік-2. За прогнозами Газпрому, на будівництво ділянки трубопроводу через данські води буде потрібно близько п'яти тижнів після отримання дозволу влади країни. У Нафтогазі заявили, що залишається інструмент санкцій, а також акцентували на необхідності впровадження європейського енергетичного законодавства.
  • Колишня заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль впевнена, що, якщо США введуть санкції, запуск газопроводу Північний потік-2 може бути зірваний.
Північний потік-2 планували запустити до кінця 2019 року через Росію до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Пропускна спроможність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Будівництво затягувалося через позицію Данії. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту.

Читайте російською: Bild узнал детали возможных санкций США против Северного потока-2

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини