RU

Без погашення боргу "Газпром" не вестиме переговори з Україною

24.11.2008, 12:27

Керівництво російської газової монополії "Газпром" буде обговорювати параметри нової угоди з Україною тільки після погашення боргу за вже наданий газ. Про це заявив заступник голови правління російського газового холдингу Олександр Медведєв, передає "Ехо Москви".

Нагадаємо, раніше сьогодні "Газпром" повідомив, що підготував механізм судового впливу на Україну за несплату боргів за газ.

Вчора, 23 листопада, Президент РФ Дмитро Медведєв заявляв, що Росія готова в разі необхідності примусити Україну повернути борг за газ через суд. "Це будуть міри в рамках адміністративного права, адміністративних повноважень", - пояснив він. "Це заходи, які визначив "Газпром" як постачальник і уряд РФ. Це - адміністративні заходи", - сказав глава російської держави.

Раніше Президент Російської Федерації дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав Д. Медведєв.

У свою чергу, О. Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Тим часом, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко наполягає на тому, що "Газпрому" за поставки газу заборгувала компанія "Росукренерго", і Україна до цих боргів стосунку не має.

Про непрості взаємини України і Росії >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини