RU

Без аукціону. Нафтогаз отримав нафтогазові родовища на чорноморському шельфі

25.11.2020, 16:31
Без аукціону. Нафтогаз отримав нафтогазові родовища на чорноморському шельфі - Фото
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)

Кабінет міністрів України ухвалив без проведення аукціону передати НАК "Нафтогаз України" дозвіл на розробку родовищ нафти і газу на українському шельфі Чорного моря терміном на 30 років. Про це стало відомо на засіданні Кабміну, яке транслювалося на YouTube.

"Передбачена можливість отримати НАК "Нафтогаз України" без аукціону спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами на континентальному шельфі в межах виняткової морської економічної зони України", – заявив міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За словами міністра, це дозволить Україні наростити власний видобуток природного газу, створити нові робочі місця і наповнити як місцеві, так і державний бюджети. До розробки родовищ Нафтогаз зможе приступити відразу після прийняття акту та проходження ряду процедур.

Абрамовський додав, що крім політичних аспектів таке рішення обумовлене економічно. Він допустив участь інвесторів на етапі розвідки і дослідно-промислової розробки об'єкта.

За даними народного депутата Олексія Гончаренка, збір за отримання спеціального дозволу на видобуток газу встановлений розміром 10% від початкової ціни, якщо глибина моря до 100 м. Збір складе 1%, якщо глибина більше 100 м.

Проти ініціативи виступив міністр фінансів України Сергій Марченко. За його словами, таке рішення може призвести до недоотримання держбюджетом грошей від збору на видачу спецдозволів. Абрамовський відповів, що сума цих надходжень приблизно збігається із сумою, яку Нафтогаз повинен виплатити в 2021 році у вигляді дивідендів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, можливі запаси газу в західній частині Чорного моря можуть становити 1-2 трлн кубометрів газу. Крім цього на шельфі може зберігатися більше 1 трлн тонн нафти з газовим конденсатом. Розробка родовищ дасть можливість видобувати близько 10 млрд кубометрів газу на рік.

Читайте також: Видобування газу. Туреччина збирається пробурити 40 свердловин у Чорному морі

  • У грудні 2019 року голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що НАК готовий взяти участь у конкурсі на розробку нафтогазової ділянки "Дельфін" на шельфі Чорного моря. Він зазначив, що шельф є одним із пріоритетних напрямків для збільшення видобутку газу.
  • 6 листопада Роман Абрамовський заявив виданню Фокус, що Нафтогаз може отримати шельф Чорного моря для розвідки і розробки. Він заявив, що НАК "Нафтогаз" проведе 3D-сейсмічне дослідження, після чого займеться залученням інвесторів.
  • За рік Україна споживає 29,8 млрд кубометрів газу. З них 20,7 млрд – власний видобуток. Виснаження українських родовищ становить 80%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини