RU

Бензин і дизпаливо дешевшають. АМКУ та мережі АЗС домовилися

01.04.2020, 14:15
Бензин і дизпаливо дешевшають. АМКУ та мережі АЗС домовилися - Фото
Фото: depositphotos.com

31 березня Антимонопольний комітет України (АМКУ) на зустрічі з керівниками мереж АЗС домовилися про подальше зниження цін на паливо. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Відзначається, що протягом трьох місяців Комітет збирає і аналізує інформацію про ринок нафтопродуктів в Україні. Приводом до поглибленого вивчення послужила невідповідність цін на стелах АЗС факторам, які на них впливають: обвал цін на нафту, поступове здешевлення опту, зміцнення курсу гривні взимку й скорочення попиту в березні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У результаті з 5 грудня, коли АМКУ видав перші рекомендації мереж АЗС, ціни на бензини і дизпаливо знизилися в середньому на 13%.

27 березня АМКУ викликав для дачі пояснень керівництво п'яти роздрібних мереж через ціни на нафтопродукти. У Комітеті вважають, що потенціал зниження роздрібних цін на бензин становить 3-5 грн/л.

За результатами зустрічі 31 березня, керівники мереж підтвердили, що "умови для подальшого зниження цін на бензини і дизпаливо дійсно є". При цьому в Комітеті обіцяють і далі стежити за дотриманням конкурентного законодавства на ринку палива.

Сьогодні, 1 квітня, середня роздрібна ціна бензину і дизельного палива знизилася на 9-10 коп за літр, пише Enkorr з посиланням на дані консалтингової групи А-95.

Зокрема, бензини і ДП в мережі Shell (123 АЗС) подешевшали на 95 коп./л, до 22,85 грн/л за А-92 і 24,45 грн л за А-95 і 23,41 грн/л за ДТ. Мережа Chipo (54 АЗС) знизила ціни на всі види палива на 24 коп./л.

На станціях Паралель бензин і ДТ подешевшали на 1 грн/л. На 1 грн/л знизили ціни в мережі Фактор, а на ДП - на 10 коп./л.

У мережах Автотранс, SUN OIL, Mango і Авантаж 7 паливо подешевшало на 40-80 коп./л.

  • За даними enkorr, на попередньому тижні (23-27 березня) ціни на АЗС в середньому знизилися на 1 грн/л. Після обвалу цін на нафту і нафтопродукти, який стався 6-9 березня, оператори АЗС в більшості не переглядали роздрібні ціни палива. Причиною стала більш ніж 15%-а девальвація гривні.

Читайте також: Карантин вдарив по АЗС. На заході України заправки пустують. Що взагалі відбувається?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини