RU

"Бенефіціар схеми – Медведчук". Експерту у справі нафтопродуктопроводу вручили підозру

11.02.2021, 17:26
Віктор Медведчук (Фото: Тетяна Зенькович/ЕРА)

Колишній заступниці директора ДП "УкрДІАП" (Інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу) вручили підозру у зловживанні службовими повноваженнями. Ця справа пов'язана з передачею у власність компанії Прикарпатзахідтранс частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Про це сказано в повідомленні Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За даними слідства, підозрювана склала завідомо неправдивий висновок експерта в суді, на підставі якого госпсуд у Рівному відмовився визнати право власності України в частині нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

На підставі рішення суду контроль над частиною трубопроводу перейшов ТОВ "Прикарпатзахідтранс", яке пов'язують з оточенням народного депутата від ОПЗЖ  Віктора Медведчука.

Ексзаступницю директора УкрДІАП підозрюють відповідно до ч.3 ст.365-2 (зловживання повноваженнями), ч.2 ст.384 (введення суду в оману).

"Справа стосується схеми привласнення частини нафтопродуктопроводу посадовими особами ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс" та керівниками компаній, правонаступником якого є це ТОВ, спільно з держслужбовцями України та особами з Російської Федерації. Кінцевий бенефіціар схеми – Віктор Медведчук", – повідомило  LIGA.net  джерело в правоохоронних органах .

Прикарпатзахідтранс експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу "Самара–Західний напрямок" протяжністю близько 800 км. Він призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі для України і транзиту до Європи. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов'язують з оточенням Віктора Медведчука.
  • У березні 2016 року російська держкомпанія Транснєфть  продала нафтопродуктопровід Прикарпатзахідтранс швейцарській компанії International Trading Partners AG. Серед її контрагентів були структури, що належать людям з орбіти Віктора Медведчука.
  • У 2018 році видання Наші Гроші повідомило, що НАБУ розслідує передачу нафтопродуктопроводу Самара–Західний напрямок компанії Прикарпатзахідтранс. У НАБУ заявили, що трубопровід було прокладено за часів СРСР і він мав перейти в управління України. Однак "дочка" російського АТ "Транснафтопродукт" не передала трубопровід державі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев, Юрий Смирнов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини