RU

Банківський сектор виявився стійким до коронакризи – НБУ

21.12.2020, 17:41
Банківський сектор виявився стійким до коронакризи – НБУ - Фото
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Банківський сектор виявився стійким до коронакризи і банки безперебійно надавали послуги, підтримували клієнтів кредитуванням. Про це йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність.

У Нацбанку зазначають, що вперше в історії під час кризи банки не стали фактором посилення економічної нестабільності.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Кредитний ризик реалізувався в менших обсягах, ніж очікувалося. Цьому сприяли ефективні заходи банків, зокрема реструктуризація кредитів.

"Банки добре капіталізовано, вони мають достатній запас капіталу, щоб поглинути кредитні збитки і збільшувати кредитний портфель", – наголосили в НБУ.

Із червня 2020 року до грудня включно кредитний ризик і ризик достатності капіталу знизилися на один пункт кожен. Однак очікується, що частина кредитних втрат ще буде визнана в 2021 році.

У НБУ також зазначили, що реальний сектор відновлюється від коронакризи. "Динаміка галузей нерівномірна, але сегмент загалом виявився стійким. Якість корпоративних кредитів не погіршилася істотно. Кредитування поступово зростає, найбільш жваво – позики малого і середнього бізнесу", – пишуть у НБУ.

За інформацією НБУ, комісійні доходи банків відновилися, процентні істотно не знизилися, проте центробанк очікує, що відсотковий спред буде звужуватися, а резервування тиснутиме на прибуток. Однак очікується, що більш висока операційна ефективність банків може частково компенсувати ризики.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини