RU

Банки підвищують ціни на свої базові послуги

03.07.2012, 09:25
Банки підвищують ціни на свої базові послуги - Фото
9e6ab92318af04d7e03e6093139dd920.jpg
У прагненні підвищити свої доходи банки звернули увагу на нові можливості і вирішили переглянути ціни на свої базові послуги. Про це пише Коммрсант-Україна в публікації "З миру по гривні".

Після масового підвищення комісій за свої послуги банки почали збільшувати вартість базових послуг, зокрема відкриття поточних рахунків фізичних осіб. З учорашнього дня клієнти УкрСиббанку повинні платити за це 100 грн., тоді як досі тариф на звичайний поточний рахунок становив 50 грн. При відкритті рахунку в іноземній валюті клієнт зобов'язаний відкрити і рахунок в гривні, але за нього комісія не стягується. Пояснити це підвищення в банку не змогли. З учорашнього дня вдвічі підвищив плату за цю послугу і Альфа-банк - з 27 до 50 грн. А тижнем раніше Ерсте Банк  збільшив тариф з 20 до 50 грн.

Підвищення вартості базових послуг є для банків альтернативним способом компенсувати зниження процентного доходу, який вони втратили через скорочення кредитування, відзначає видання. Банкіри визнають, що збільшення тарифів на розрахунково-касові операції як для фізичних осіб, так і для корпоративних клієнтів зараз є загальною тенденцією. "Комісійні доходи на тлі зниження рівня кредитування та зменшення процентного доходу стають важливою складовою в переліку статей доходу банку. У розвинених країнах комісійні доходи перевищують 40% сукупних доходів установи, - зазначив начальник управління розвитку роздрібного бізнесу Індустріалбанку Сергій Писаренко. - З іншого боку, інвестуючи в інформаційні технології, покращуючи якість надаваних послуг і розвиваючи сервісне обслуговування, банки прийшли до зростання витрат ". За словами заступника голови правління-директора головного управління роздрібного бізнесу Правекс-банку Тараса Кириченка, підвищення тарифів викликане бажанням банків перестрахуватися і отримати очікувану комісійну винагороду, навіть якщо новий клієнт установи не буде використовувати відкритий рахунок.

Деякі банкіри вважають підвищення тарифів за обслуговування рахунків безглуздим. "Клієнти дуже рідко працюють з поточними рахунками і все більше віддають перевагу картковим, адже вони більш гнучкі та зручні. Потреба у відкритті поточних рахунків у фізичних осіб виникає лише з технічних міркувань: для погашення кредиту, виходу на міжбанк для купівлі іноземної валюти, отримання або відправки великого грошового переказу в іноземній валюті. В інших випадках клієнти працюють з картковими рахунками. Хоча деякі банки підвищили популярність використання поточних рахунків фізичними особами шляхом прив'язки рахунків до карткових продуктів", - зазначив директор департаменту каналів продажів роздрібного бізнесу Банка Форум Дмитро Яковлєв.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини