RU

Банки знову згортають іпотеку?

29.09.2008, 16:54

Підвищення ставок не допомогло – банки згортають іпотеку. У вересні шість банків із п'ятнадцяти лідерів іпотечного ринку збільшили процентні ставки з позиків або тимчасово припинили кредитування. Експерти вважають, що зростання ставок із таких кредитів триватиме до весни 2009 року, але не торкнеться вже виданих іпотечних позик.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у компанії "Простобанк Консалтинг", чотири банки-лідери іпотечного ринку, серед яких "Надра Банк", "Індекс-Банк", ПУМб, "УкрСиббанк", збільшили процентні ставки іпотечних кредитів. Збільшення було різним - від 0,5 % до 5,25 % залежно від банку. "Ощадбанк" взагалі тимчасово припинив кредитування в доларах, ускладнення з кредитами в інвалюті випробовує також "ПриватБанк".

Експерти називають цілий ряд причин, за якими іпотечне кредитування подорожчало. "Крім відгомонів світової фінансової кризи, на ситуацію також вплинув максимальний обвал індексу ПФТС, який на минулому тижні зафіксував рекордно низьке значення, і дефіцит американської валюти на міжбанківському валютному ринку", – пояснює фінансовий директор компанії "Простобанк Консалтинг" Олександр Сєдих.

Слід зазначити, що підвищення ставок буде не таким масштабним, як навесні 2008 року, і не торкнеться позичальників, які вже гасять позику в банку.

"Збільшення процентних ставок може тривати до весни 2009 року, коли ситуація на фінансових ринках стабілізується, а банкіри почнуть масово переглядати умови своїх кредитних пропозицій. Таким чином, до того часу середні умови іпотечних програм можуть подорожчати ще на 1-1,5 процентних пункта" - додає О. Сєдих.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини